کسب درآمد از اینستاگرام با این 25 ایده تجاری – مجید حقیقی

خوبی این مدل کسب درآمد این است که شما لازم نیست حتما تعداد مشخصی فالور داشته باشید تا اسپانسر جذب کنید، بلکه کافیست نرخ تعامل فالورهای شما بالا باشد. تحقیقات نشان میدهد مارکهایی که حداقل یک هشتگ در هر پست استفاده میکنند حدود 12.6 درصد مشارکت بیشتری از مخاطبان خود دریافت میکنند. در پیج های فروشگاهی میزان فروش و حاشیه سودی که از هر محصول دریافت میشود و در تولیدکنندگان محتوا میزان هزینه ای که یک کمپانی، شرکت یا پیج حاضر است به ازای تبلیغات به یک اینفلوئنسر بپردازد تعیین کننده میزان درآمد هستند. منظورم از هشتگهای درست، هشتگهایی است که هم با موضوع پست مرتبط باشند و هم هشتگهایی که به تعداد کافی استفاده شده باشند. طبیعی است که در اولین گام به تعداد فالورها برای کسب درآمد فکر کنید. از زمان انتشار اینستاگرام در سال ۲۰۱۰ این شبکه اجتماعی توانسته تاثیر چشمگیری بر روی افراد و کسب و کارها داشته باشد تا حدی که کمتر کسی در جهان پیدا میشود که اسم اینستاگرام را نشنیده باشد و از آن استفاده نکرده باشد. امروزه کمتر کسی در کشور ما وجود دارد که نام اینستاگرام را نشنیده باشد. This article has been done with GSA Content Generator DEMO!

راز های اینستاگرام

بعد از حسن ریوندی که بیش ترین مخاطب را در اینستاگرام ایرانی دارد، به ترتیب مهناز افشار، رامبد جوان، بهنوش بختیاری و الناز شاکر دوست رتبه های دوم تا چهارم پرفالوورترین های اینستاگرام را در اختیار دارند که نشان دهنده علاقه مردم به دنبال کردن سلبریتی هاست. تبلیغات باید به گونه ای باشد که با مخاطب حرف بزند و مخاطب با دیدن آن جذب آن شود. پدیده جدیدی که تو اینستاگرام به عنوان ترند دنبال میشه نانواینفلوِءنسر نام داره که همون پیج های زیر 20 ، 30 کایی هستن که محتوای خوبی دارن و هدف مشخصی رو تو پیج دنبال میکنن ، این پیج ها بهترین گزینه برای تبلیغات هستن چرا که ارتباط خوبی با مخاطب هاشون دارن و تعداد تبلیغ هاشون هم کمتر از اون پیج های بزرگ و در نتیجه توجه بیشتری به تبلیغاتشون میشه . شاید این سوال را بپرسید که این اعداد و ارقام مخصوص خارجیهاست، آیا در ایران هم درآمد اینستاگرام خوب است؟

مثلا شاید بخواهید از یک عکس یا ویدئو بامزه استفاده کنید. کتاب معرفی کنید. در مورد موضوع خاصی بحث کنید و از دنبال کنندگانتان بخواهید در بحث به شما ملحق شوند. سپس شما قادر خواهید بود گزینه اینسایت را مشاهده کنید. البته تبلیغات محصولات و خدمات غیر مرتبط نیز میان بلاگر ها مشاهده میشود که کاری غیر اصولی است ولی ممکن است برای کسب درآمد بیشتر توسط بلاگر انجام گردد. برای پیدا کردن سایت های مرتبط میتوانید عبارت check instagram shadowban را درگوگل سرچ نماییدتا لیست سایت هایی که در این خصوص فعالیت دارند را مشاهده کنید. یا لب مطلب را در همان ۱۲۰ کاراکتر بنویسید یا این که ابتدای متن را آنقدر جذاب بنویسید که روی بیشتر بخوانید کلیک شود. گوشه سمت راست روی سه نقطه کلیک کنید. با توجه به این آمار و ارقام، کاملا منطقیست که برندها و کسب و کارها به سمت اینفلوئنسر مارکتینگ جذب شوند. یکی از راه های درآمد بلاگر اینستاگرام تبلیغات است که از طریق پیج خود کسب درآمد میکنند. علاوه بر استفاده از این هشتگ ها شما میتوانید یکی از این پستها را باز کنید تا هشتگهای مرتبط دیگر با کسب و کار خود را زیر آنها پیدا کنید. در این روش شما ابتدا باید با صاحبین پیج های اینستاگرامی در حوزه های مختلف وارد مذاکره شوید و سپس در قبال تبلیغ در پیج شان پورسانت خود را دریافت کنید.

اینستاگرام چیست

به هرحال خیلی مهم است که روش صحیح استفاده از هشتگها را بدانید. طبق تعرفه ای که برای تبلیغ در پیج این شخص تعیین شده است برای هر استوری تبلیغاتی باید مبلغ شش میلیون تومان پرداخت شود و اگر به طور میانگین تعداد استوری های او را در طول روز پنج اسلاید در نظر بگیریم، درآمد ماهیانه پیج او حدود یک میلیارد تومان تخمین زده میشود. قبل از شروع هر کسب و کار اینترنتی باید نکات مهم آن حوزه را نیز بدانید. اگر میخواهید بدانید چه تعداد فالور برای کسب درآمد از اینستاگرام نیاز داریم و چه راههایی برای کسب درآمد از اینستاگرام وجود دارد و … همانطور که بسیاری از اکانتهای اینستاگرام میلیونها فالور دارند و به ازای هر پست درآمد دارند، شما نیز با پیج هزارتایی خود میتوانید کسب درآمد کنید. ایرانی دیگری نیز مانند مکس امینی هستند که احتمالا بین ترند های طنز قسمت سرچ اینستاگرام خود با پست های آن ها مواجه شده اید. به عنوان مثال کایلی جنر یکی از سلبریتیهای خارجی است که به ازای هر پست خود در اینستاگرام رقمی در حدود 1 و نیم میلیون دلار درآمد دارد. هرچند که رسیدن به همچین درآمدی، کاملاً امکان پذیر است.