10 ایده جذاب برای لایو اینستا


یک ایده جذاب برای لایو اینستا

لایو اینستاگرام یکی از ویژگی های مهم و کلیدی این پلتفرم اجتماعی است. داشتن یک موضوع برای زنده برای بیشتر دیده شدن کسب و کار یا خدمات شما بسیار مهم است. اگر صاحب صفحه یا فروشگاه و سرویس رسمی هستید و به دنبال ایده های جذاب و کاربر پسند برای لایو اینستا خود هستید، امروز با چند ایده و ترفند جذاب لایو اینستا در خدمت شما هستیم.

در ادامه ایده های مخاطب پسندی را گردآوری کرده ایم که به شما کمک می کند یک تم برای لایو اینستاگرام خود داشته باشید. می‌توانید این ایده‌ها را در اینستا لایو خود پیاده‌سازی کنید و جذب مخاطب و جذب صفحه را افزایش دهید.

مزایای قرار دادن لایو برای کاربران در اینستاگرام:

تم برای اینستاگرام لایو

  • ویدیوی زنده بر فیدهای خبری ارجحیت دارد.
  • محتوای شما در اولین فید کاربر در Stories رتبه اول را دارد.
  • دنبال کنندگانی که اعلان ها را خاموش نکرده اند، پیامی دریافت خواهند کرد که به آنها هشدار می دهد که شما در حال پخش زنده هستید.
  • صحبت کردن و تعامل مستقیم با مخاطبان راهی عالی برای ایجاد روابط و اعتماد است.

اگر از قبل استراتژی ویدیویی در اینستاگرام ندارید، چیزهای خوبی برای پشتیبانی وجود دارد: ایجاد ویدیو در اینستاگرام تعامل بیشتری نسبت به تصاویر تکی و حتی نمایش اسلاید دارد.

با یک متخصص در زمینه خود مصاحبه کنید

یکی از ایده های جالب برای کاربران لایو اینستا، ترتیب مصاحبه با افرادی است که در زمینه شما کار می کنند. این مصاحبه می تواند شامل سوالات مختلفی باشد که در آن بیننده متقاعد می شود که گوش کند و زنده بماند. از جمله سوالاتی در مورد نحوه شروع و تجربیات به دست آمده در طول سالها.

همچنین می‌توانید از ویژگی «افزودن دوست» برای مصاحبه دو نفره با شخصی استفاده کنید.

پرسش و پاسخ با مخاطبان

یکی دیگر از ایده های ویژه اینستاگرام لایو برگزاری جلسات پرسش و پاسخ زنده است. این ایده را می توان برای هر صفحه ای با هر موضوعی نگه داشت. از صفحات شخصی گرفته تا کسب و کار و خدمات… در این ایده، باید به افراد اجازه دهید که در لایو سوالات شما را در مورد شما یا کسب و کارتان بگویند.

در مورد موضوعات مورد علاقه مخاطب بحث کنید

شناسایی مخاطبان هدف یکی از مهمترین موفقیت ها در بازاریابی آنلاین است، بنابراین یکی از ایده های کاربر پسند این است که موضوعات مورد علاقه خود را که کاربران شما به دنبال آن هستند، به صورت زنده قرار دهید. شناسایی موضوعات محبوب در موضوع کاری شما می تواند آسان باشد. فقط با استفاده از ابزارهایی مانند ترند موضوع صفحه خود را ایجاد کنید گوگل ترند پیدا کنید و سپس آنها را به صورت زنده با عنوان مناسب نمایش دهید.

آموزش و مشاوره در زمینه کاری

آموزش همیشه مهمترین چیزی است که کاربران به دنبال آن هستند. آموزش های کاربردی در مورد موضوع خود پیدا کنید و یک آموزش زنده در مورد آن برای مخاطبان خود قرار دهید.

تجربیات خود را در زمینه کاری یا زمینه های مورد علاقه به مخاطب بیان کنید

یکی از مهم ترین چیزهایی که باعث می شود شما را ببینید و مخاطب را جذب کنید، ارائه تجربیات و مهارت های چندین ساله خود به مخاطب است و لایو اینستا بهترین بستر برای این کار است. مخاطبان مطمئناً از این زنده استقبال خواهند کرد، زیرا شما مهارت هایی را که در این سال ها به دست آورده اید به زبانی ساده به آنها ارائه می دهید.

معرفی و رونمایی از محصول جدید

اگر محصول جدیدی دارید که فکر می کنید کاربران شما به آن نیاز دارند، پس چه جایی بهتر از زنده برای نمایش آن؟! محصول جدید خود را با تمامی ویژگی ها به صورت ویدیوی زنده برای کاربران خود معرفی کنید. نحوه استفاده از محصول یا خدمات خود را به خوبی توضیح دهید و تا حد زیادی کاربر را متقاعد به خرید کنید.

پشت صحنه روند کار مجموعه را نشان دهید

نگاهی از پشت صحنه به مجموعه یا خدمات و تیم خود ارائه دهید تا اعتماد مخاطبان خود را جلب کنید. پشت صحنه معمولا ایده های جالبی وجود دارد و ذهن کنجکاو مخاطب را به سمت شما جذب می کند.

استفاده از محصولات و ویژگی های آنها را نشان دهید

محصولات و خدماتی که برای فروش یا ارائه در صفحه خود قرار می دهید بهترین موضوع برای لایو اینستاگرام شما است که می تواند فروش شما را افزایش دهد.

رویدادها و کنفرانس هایی را که در آن شرکت می کنید یا رویدادهای خاص خود مانند افتتاح شعبه جدید را نشان دهید

رویدادها، افتتاحیه‌ها و کنفرانس‌هایی که برگزار می‌کنید می‌تواند موضوعات جالبی برای لایو اینستاگرام باشد که به مخاطب کمک می‌کند تا با شما تعامل بیشتری داشته باشد.

برگزاری مسابقه آنلاین

یکی از محبوب ترین و جذاب ترین ایده ها برای لایو اینستا، برگزاری مسابقات آنلاین است. این مسابقه می تواند شامل قرعه کشی زنده از خریداران هفته گذشته یا قرعه کشی سالانه مشتری باشد. همچنین اجرای زنده مسابقه پرسش و پاسخ نیز ایده مناسب دیگری است.

نکات مهم برای لایو اینستاگرام

قبل از اجرای ایده های خود در اینستاگرام لایو، مطمئن شوید که مراحل زیر را دنبال کرده اید.

ریکاوری لایو اینستاگرام

تمرین کنید و آماده شوید. این شامل:

  • آیا پس زمینه باعث حواس پرتی می شود؟
  • صدای شما واضح است؟
  • آیا دوربین شما ثابت است؟
  • آیا ویدیوی شما به خوبی نورپردازی می کند؟

تنظیمات را پیکربندی کنید

تنظیمات را برای ذخیره خودکار IG Live خود پیکربندی کنید. با ضربه زدن روی نماد چرخ دنده در گوشه سمت چپ بالای صفحه استوری، تنظیمات Story را مشاهده کنید. از این صفحه، می‌توانید تنظیمات را روشن یا خاموش کنید: ویدیوی خود را به داستان‌های خود اضافه کنید، به اشتراک بگذارید، ویدیوی خود را ذخیره کنید و به صورت خودکار در استوری آپلود کنید. همه این ویژگی ها می توانند به افزایش دامنه ویدیوی شما کمک کنند.

پخش زنده خود را از قبل تبلیغ کنید.

عنوان ویدیوی خود را پین کنید

ببینید چه کسی پخش زنده شما را تماشا می کند

تعامل و بازیگوشی را با فیلتر صورت افزایش دهید.

پیام های مستقیم خود را مرور کنید و با هرکسی که با شما تماس می گیرد پیگیری کنید.

مطمئن شوید که ویدیوی خود را در رول دوربین خود ذخیره کرده اید

معیارهای ویدیوی خود را بنویسید تا در آینده به عنوان معیاری برای ویدیوهای زنده استفاده کنید.

امیدوارم این ایده ها و ترفندهای مهم موضوع مورد نیاز برای یک لایو جذاب در اینستاگرام را به شما داده باشد. سایر مقالات رایگان لرن پارسی در زمینه دیجیتال مارکتینگ را دنبال و مطالعه کنید.