افزایش کیفیت صدای ضبط شده در ویدیوها: 8 نکته


مهم نیست که ویدیوی شما چقدر شگفت انگیز به نظر می رسد، اگر کیفیت صدا استاندارد نباشد خوب نیست. این نکات می تواند به افزایش کیفیت صدای ضبط شده کمک کند.

 کیفیت صدای ضبط شده را افزایش دهید

صدای ویدیوهای شما به اندازه ظاهر آنها مهم است – و می توانید استدلال کنید که صدا مهمترین جنبه ویدیو است. متأسفانه بسیاری از میکروفون های داخلی دوربین این کار را در دراز مدت برای شما انجام نمی دهند.

راه های مختلفی وجود دارد که می توانید کیفیت صدای ویدیوهای خود را بهبود ببخشید که در زیر به هشت مورد از آنها می پردازیم.

1. روی میکروفون سرمایه گذاری کنید

افزایش صدای میکروفون

خرید میکروفون ساده ترین راه برای بهبود کیفیت صدای ویدیوهای شما است. می‌توانید میکروفون‌هایی بخرید که به عنوان افزونه به دوربین شما متصل می‌شوند، که اگر قصد دارید وبلاگ نویسی کنید، احتمالاً انتخاب ایده‌آلی است. اگر بیشتر به ویدیوهای بلندگو علاقه مند هستید، می توانید یک میکروفون برای اتصال به رایانه خود تهیه کنید.

میکروفون هایی که برای یوتیوب عالی هستند به طرز شگفت انگیزی مقرون به صرفه هستند و گزینه های مختلفی پیدا خواهید کرد. هنگام صحبت، می توانید برخی از آنها را در مقابل خود قرار دهید، در حالی که برخی دیگر باید از ارتفاع آویزان شوند. هنگام تصمیم گیری به ترجیحات خود و میزان فضایی که دارید فکر کنید.

2. صدای خود را ویرایش کنید

در مقایسه با یک میکروفون داخلی پیش فرض، خرید میکروفون مناسب کیفیت صدای ویدیوهای شما را تا حد زیادی بهبود می بخشد. با این حال، این تنها نقطه شروع است. هنگام ضبط صدای خود، احتمالا هنوز باید چند ترفند اضافی را دنبال کنید.

اگر می خواهید صدای خود را واضح تر کنید یا صدا را افزایش دهید، می توانید از نرم افزار ویرایش برای دستیابی به نتایج دلخواه استفاده کنید. هدف اصلی Adobe Audition تغییر کیفیت صدا است، اما می توانید از Premiere Pro نیز استفاده کنید. حداکثر دسی بل (dB) که صدای شما می تواند به آن برسد را در نظر بگیرید.

اگر حساب Adobe ندارید، می‌توانید به جای آن از ابزارهایی مانند Final Cut Pro استفاده کنید.

3. هنگام صحبت از زدن سطوح خودداری کنید

هنگام ضبط صدا برای فیلم ها، به خاطر داشته باشید که میکروفونی که استفاده می کنید ممکن است به نویز حساس باشد.

اگر هنگام صحبت در ویدیوهای خود به سطوح ضربه بزنید، برای بینندگان شما بسیار آزاردهنده خواهد بود. یک مثال واضح زمانی است که هنگام ژست گرفتن دستان خود را روی میز روبروی خود قرار می دهید.

در حالی که احتمالاً هنگام ضبط ویدیو حرکات دست انجام می دهید، سعی کنید دستان خود را از سطوح سخت دور نگه دارید. انجام این کار نیاز به کمی تمرین دارد، زیرا شما اساسا یک عادت را ترک می کنید.

4. بهترین صدای خود را تمرین کنید

کیفیت صدای ضبط شده را افزایش دهید

حتی اگر واقعاً به محتوایی که ایجاد می کنید علاقه مند هستید، ارائه آن در چند ویدیوی اول کمی دشوار است. احتمالا عصبی خواهید شد. شما همچنین ممکن است نگران مزاحم همسایگان خود با صحبت باشید – که می تواند باعث شود صدای خود را مخفی نگه دارید.

تبدیل شدن به یک سخنران با اعتماد به نفس مهارتی دشوار برای یادگیری است، اما اگر می خواهید مخاطبان خود را افزایش دهید، باید زمان بگذارید. می‌توانید چندین منبع رایگان در YouTube، دوره‌های آموزشی در وب‌سایت‌ها و برنامه‌هایی که می‌توانند به سخنرانی عمومی کمک کنند، بیابید.

5. صداهای پس زمینه را در پست تولید حذف کنید

هنگام ضبط ویدیوهای خود، گاهی اوقات متوجه می شوید که نویز پس زمینه اجتناب ناپذیر است. این طبیعی است اگر در محیطی پر سر و صدا و لاگ صحبت می کنید.

شما می توانید صداهای پس زمینه را در نرم افزارهای پس از تولید حذف یا حداقل کاهش دهید. Premiere Pro، Final Cut Pro، و DaVinci Resolve چندین ابزار دارند که می‌توانند به شما کمک کنند صدای ویدیوی خود را کمتر حواس‌پرتی کنید.

دو مقاله مرتبط:

6. آهسته و واضح صحبت کنید

ضبط پادکست

وقتی به اولین ویدیوهای خود نگاه می کنید، احتمالاً تعجب می کنید که چرا اینقدر سریع صحبت کردید. انجام این کار نه تنها شما را عصبی می کند، بلکه ویرایش صدا را نیز سخت می کند.

اگر می خواهید صدای خود را بهتر کنید، آهسته و واضح صحبت کنید. می توانید مکث های طولانی را در مراحل پس از تولید حذف کنید. در حالی که داشتن چند یادداشت ایده خوبی است، ممکن است بخواهید از نوشتن فیلمنامه خودداری کنید. انجام این کار شما را غیر طبیعی جلوه می دهد.

7. جهت میکروفون خود را تغییر دهید

بهبود کیفیت صدای ضبط

اگر صدای شما در ویدیوهای شما ناهماهنگ است، ممکن است نیازی به انجام کار زیادی نداشته باشید. گاهی اوقات، به سادگی تغییر جهت میکروفون به شما کمک می کند هنگام صحبت کردن، کمی بلندتر و با اعتماد به نفس تر به نظر برسید.

اگر صدای شما به اندازه ای که می خواهید بلند نیست، میکروفون را کمی به خود نزدیک کنید یا اگر میکروفون روی میز خود دارید، آن را کم یا زیاد کنید.

برخی از میکروفون ها دارای لوازم جانبی اضافی هستند که در برخی موارد می توانند به افزایش کیفیت صدای ضبط شده شما کمک کنند.

8. کامپیوتر خود را بی صدا کنید

اگر در حال ضبط صدا از رایانه خود برای ویدیو هستید، باید مطمئن شوید که هیچ نویز خارجی – غیر از صحبت کردن شما – وارد میکروفون نمی شود. نیازی به گفتن نیست که صدایی که از رایانه شما خارج می شود می تواند آزاردهنده باشد که گوش دادن به فایل شما را تقریباً غیرممکن می کند.

قبل از ضبط ویدیو، مطمئن شوید که رایانه شما قبلاً خاموش است یا به سادگی میکروفون را از بلندگوها جدا کنید.

صدا به اندازه تصاویر ویدیوهای شما مهم است

شما نیازی به داشتن صدای کامل ویدیوهای خود ندارید، اما باید مطمئن شوید که حداقل به راحتی به آنها گوش داده می شود. حذف خطاهای ساده کمک زیادی به این امر خواهد کرد و این راهنما نکات مفیدی را برای جلوگیری از این خطاها در اختیار شما قرار داده است.

اگر می‌خواهید در درازمدت به تولید محتوای ویدیویی ادامه دهید، اکیداً توصیه می‌کنیم روی میکروفون سرمایه‌گذاری کنید. استفاده از نرم افزارهای ویرایش به افزایش کیفیت صدای ضبط شده شما نیز کمک می کند.