راهنمای مبتدیان برای ایجاد دوره آنلاین


 یک دوره آنلاین ایجاد کنید

آیا شما یک حرفه ای ماهر در یک مهارت خاص هستید؟ مهم نیست در چه زمینه ای هستید، تخصص شما ارزشمند است و می تواند درآمد خوبی برای شما به ارمغان بیاورد! کسب درآمد از طریق تولید محصولات آموزشی می تواند برای هر شخصی ایده آل باشد. امروز راهنمای کوتاهی در مورد نحوه ایجاد یک دوره آنلاین نوشته ایم.

آیا می خواهید بدانید که چگونه دوره های آموزشی پول مجازی بسازید؟ آسان است – فقط دانش خود را به یک دوره آنلاین تبدیل کنید و شروع به فروش آنلاین کنید.

آموزش مجازی به یک بازار بزرگ تبدیل شده است. و بهترین چیز در مورد آن این است که تقریباً هر کسی می تواند امروز وارد آن بازار شود.

این راهنما گام به گام نحوه ایجاد یک دوره آنلاین را توضیح می دهد. اگر در این زمینه تازه کار هستید و نمی دانید از کجا شروع کنید، این مقاله برای شما مناسب است.

1. در مورد موضوع دوره فکر کنید

این احتمالاً مهمترین کاری است که باید هنگام توسعه یک دوره انجام داد. اگر مکان اشتباهی را انتخاب کنید، ممکن است موفق نشوید. خوشبختانه، یک راه بسیار مطمئن برای انتخاب روشی که برای شما مناسب است وجود دارد. و همانطور که قبلاً حدس زده اید، این بهترین کاری است که می توانید انجام دهید.

زمینه تخصص شما می تواند به معنای واقعی کلمه هر چیزی باشد – بازاریابی، نقاشی، آشپزی یا حتی مراقبت از حیوانات خانگی. با این حال، داشتن دانش عمیق همیشه کافی نیست. موضوعی را انتخاب کنید که واقعاً به آن علاقه دارید تا در نیمه راه آموزش خسته نشوید و انگیزه خود را از دست ندهید.

در واقع برای ایجاد یک محصول آموزشی موفق به سه چیز نیاز دارید: دانش، تجربه و میل.

2. در مورد یک الگو تصمیم بگیرید

اکنون که می دانید دوره آنلاین شما در مورد چیست، وقت آن است که در مورد قالب آن فکر کنید – چه یک آموزش ویدیویی، مجموعه ای از اسناد و ارائه ها، یا یک آموزش آنلاین مبتنی بر اسلاید.

البته این شما هستید که تصمیم می گیرید، اما به خاطر داشته باشید که هر چه دوره شما چند رسانه ای و تعامل بیشتری داشته باشد، برای فراگیران بالقوه شما جذابیت بیشتری خواهد داشت.

طیف گسترده ای از نرم افزارهای توسعه دوره در بازار وجود دارد که به شما امکان می دهد محتوای تعاملی و غنی از چند رسانه ای با آزمون ها، کشیدن و رها کردن و فعالیت های هات اسپات و شبیه سازی های ایفای نقش بسازید. با این حال، ابزارهای مختلف منحنی های یادگیری متفاوتی خواهند داشت.

بنابراین، اگر قبلاً از چنین برنامه‌هایی استفاده نکرده‌اید و آماده نیستید زمان زیادی را برای کاوش در این ابزار صرف کنید، ابزاری را انتخاب کنید که بصری و آسان برای استفاده باشد.

3. دوره خود را ترسیم کنید

مهم نیست که کدام الگو را انتخاب می کنید، باید یک ساختار دوره ایجاد کنید. به عبارت دیگر، شما باید دوره خود را به چندین ماژول تقسیم کنید و آنها را به صورت منطقی سازماندهی کنید.

به آنچه می خواهید آموزش دهید فکر کنید و هدف اصلی دوره را تدوین کنید. در مرحله بعد، هدف خود را به چندین هدف یادگیری تقسیم کنید – آنچه که فراگیران باید بتوانند پس از اتمام آموزش انجام دهند.

اگر اهداف یادگیری را به درستی تنظیم کنید، برای شما آسان خواهد بود که آنها را با ماژول های آموزشی مربوطه، مانند:

همچنین ممکن است بخواهید ماژول ها را به بخش های کوتاه تر تقسیم کنید.

با تولید دوره آموزشی آنلاین کسب درآمد کنید

4. فیلمنامه بنویسید

یک اسکریپت خوب برای یک دوره موفق ضروری است، خواه روایت صوتی برای یک فیلم آموزشی باشد یا یک متن روی صفحه برای یک دوره آموزشی مبتنی بر اسلاید. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا اسکریپت را تا حد ممکن عالی کنید.

ارائه مطالب مرتبط مطمئن شوید که تمام محتوای شما مرتبط است. اگر می خواهید عمیق تر شوید، این اطلاعات را به عنوان منابع اضافی ارائه دهید.
دنباله منطقی را دنبال کنید. ایده ها را به ترتیب دنبال کنید تا یادگیرندگان بتوانند آنها را به وضوح درک کنند و اطلاعات را برای مدت طولانی تری حفظ کنند.
نحوه صحبت خود را بنویسید. از جملات تند و پاراگراف های سنگین خودداری کنید. با لحن محاوره ای بنویسید و از زبان زبان آموزان خود برای ارتباط با اطلاعات استفاده کنید.

از مثال ها استفاده کنید. در صورت مناسب، از مثال های عملی برای نشان دادن مفهوم استفاده کنید تا مخاطبان شما بتوانند آن را بهتر درک کنند.

5. گرافیک اضافه کنید

تصاویر، نمودارها و سایر اینفوگرافیک های مرتبط را اضافه کنید تا آموزش خود را جذاب تر کنید. برای یک ویدیوی آموزشی، می توانید حاشیه نویسی، نمودار و زیرنویس اضافه کنید. اینها به شما کمک می کند تا توجه دانش آموزان خود را حفظ کنید یا یک نکته مهم را برجسته کنید.

6. یک دوره آموزشی برای فراگیران خود فراهم کنید

اکنون که دوره را ایجاد کرده اید، آماده هستید تا به مرحله بعدی بروید – آن را به کاربران نهایی خود تحویل دهید. اگر وب سایت، وبلاگ یا صفحه رسانه های اجتماعی دارید، می توانید بلافاصله فروش آن را شروع کنید.

با این حال، شما باید با چالش هایی مانند پرداخت و تبلیغات مقابله کنید. بنابراین، اگر می‌خواهید از این مسائل جلوگیری کنید، پلتفرم فروش دوره‌ای را انتخاب کنید که همه این کارها را برای شما انجام دهد.

نتایجی که اظهار شده

اکنون می دانید که چگونه یک دوره آموزشی ایجاد کنید و شروع به فروش آنلاین کنید. با تخصص خوب در برخی موضوعات و ابزارهای مناسب، می توانید یک کسب و کار واقعی بسازید که درآمد زیادی برای شما به ارمغان بیاورد و مقیاس پذیر باشد.