دریاچه نمک برلینسکویه قطاری که در آب های قرمز حرکت می کند


زنگ تفریح

قطار در دریاچه نمک

دریاچه نمک بورلینسکویه در سیبری و نزدیک مرز کاراگیستان واقع شده است.

دیدن رنگ قرمز این دریاچه در فصل تابستان برای ما که روزگاری دریاچه نمک ارومیه را به عنوان بزرگترین دریاچه آب شور خاورمیانه داشتیم و می دیدیم چندان عجیب نیست.

آرتمیا سالینا که یک گونه سخت پوست کوچک است و گاهی اوقات میگوی آب شور نامیده می شود، آب را با هموگلوبین خود رنگ می کند و آن را قرمز می کند. اتفاقی که تنها در چند هفته از سال در فصل تابستان رخ می دهد. تصاویر زیر از سایت SiberianTimes زیبایی چشم نواز دریاچه قرمز را به خوبی نشان می دهد (+):

دریاچه نمک - قرمز

دریاچه قرمز - میگوی آب شور

اما در میان تصاویر و ویدئوهایی که از دریاچه نمک برلینسکویه منتشر می شود، شگفت انگیزترین تصویر حرکت قطار در آب های کم عمق این دریاچه است. عکسی که الکسی مالگاوکو گرفته و رویترز آن را منتشر کرده زیبا و در عین حال ناآشنا است (+):

قطار در دریاچه نمک

این قطار یک قطار باری یا مسافری نیست. بلکه یک ماشین راه آهن صنعتی است که در آب های کم عمق این دریاچه حرکت می کند و آب ته دریاچه را به هم می زند تا مخلوط نمک و گل (Salt & Silt) را خارج کرده و نمک استخراج کند. گفته می شود سالانه 65000 تن نمک از این دریاچه به دست می آید (+).

عکس های زیادی از این دریاچه وجود دارد که تعدادی از آنها را می توانید در CalvertJournal ببینید.

اما چیزی که ما برای این تماس سرگرمی اضافی انتخاب کرده ایم یک فیلم کوتاه یک دقیقه ای از وادیم ماخوروف است که کاملاً حال و هوای تابستانی دریاچه برلینسکویه را منعکس می کند:

شما هنوز در این بحث مشارکت نکرده اید.

چند مقاله پیشنهادی از مکمل: