کلمات رایج انگلیسی در مدیریت بازاریابی کاتلر


کلمات متداول انگلیسی

کلمات متداول انگلیسی - مدیریت بازاریابی کاتلر

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه کلماتی در کتاب مدیریت بازاریابی به زبان انگلیسی بیشترین استفاده و تکرار را دارند؟

برای یافتن پاسخ این سوال، احتمالاً کتاب مدیریت بازاریابی کاتلر و کلر یکی از بهترین گزینه ها (+) است.

ما تمام کلمات استفاده شده در کتاب مدیریت بازاریابی را فهرست کرده ایم و رایج ترین آنها را فهرست کرده ایم. البته ما کلماتی مانند و، است و آن را کنار گذاشتیم تا فهرست خود را کمی به فضای بازاریابی نزدیک کنیم.

در زیر می توانید این لیست را مشاهده کنید. از کلمه اول (بازاریابی) که حدود 4500 بار در متن کتاب است تا کلمه آخر (استارباکس) که حدود 60 بار در متن تکرار شده است.

با چنین فهرستی چه می توان کرد؟

ساده ترین استفاده از این لیست این است که کلمات آن را بخوانید و ببینید چند درصد را می دانید. البته اگر کمی با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید، احتمالا بیشتر این لغات را می دانید و ناآگاهی شما از تعداد معدودی فراتر نخواهد رفت.

دومین کاری که می توانید انجام دهید این است که ببینید کدام کلمات در واژگان فعال شما نیستند. یعنی معنی آن را می دانید اما کمتر از آن استفاده می کنید (این مفهوم را در درس فرهنگ لغت توضیح داده ایم).

بررسی موقعیت کلمات در این جدول نیز جالب است. برای مثال، کدام برندها یا نشریات راه خود را به پرکاربردترین کلمه کلیدی پیدا کرده اند. کدام صنایع بیشتر مورد توجه نویسندگان بوده است. و سوالاتی از این دست

انگیزه دیگر ما برای تهیه چنین لیست هایی این است که اگر نسخه انگلیسی کتاب ها را نخوانید، ترس کمتری از کتاب داشته باشید و انرژی و انگیزه بیشتری برای مطالعه آنها پیدا کنید.

واژگان مورد استفاده در کتاب مدیریت بازاریابی

چیزی که در این درس دیدید اولین در نوع خود در مکمل است.

اگر این سبک را دوست دارید و می‌خواهید کلمات تکراری کتاب‌های مختلف را در موضوعات مختلف بدانید و ببینید، فراموش نکنید که زیر این درس علامت بزنید و بگویید این شکل از محتوا در حوزه مورد علاقه شماست.

شما هنوز در این بحث شرکت نکرده اید.

چند پیشنهاد از مکمل: