نقاشی های دیمیتری سیرنکو | پایان باز یک رویارویی


دیمیتری سیرنکو

دیمیتری سیرنکو نقاش کانادایی علاقه زیادی به طبیعت دارد و تعداد قابل توجهی از آثار خود را به درختان، حیوانات و امواج دریا اختصاص داده است.

مانند بسیاری از نقاشان، بخشی از کارهای او طراحی از موضوعات ارائه شده توسط مشتریان است. بخشی دیگر منعکس کننده دغدغه ها و مشغله های ذهنی خودش است.

اما یک ویژگی مشترک در همه آثار او دیده می شود: موجودات زنده در آثار او در حاشیه نیستند. او سوژه هایش را چنان نزدیک به تصویر می کشد که مخاطب خواسته یا ناخواسته به آنها فشار می آورد و احساس می کند که سوژه بر او مسلط شده است. این حالت را نه تنها هنگام مشاهده ببرهای سیرنکو، بلکه در مقابل مرغ مگس خوار او نیز تجربه می کنید.

Sirenko نقاشی های رنگ روغن خود را در حساب اینستاگرام خود (DimitriSirenko) ارائه می دهد و آنها را در وب سایت خود (dimitriartist) به فروش می رساند.

در زیر تعدادی از آثار او را مشاهده می کنید:

دیمیتری سیرنکو - لاک پشت دیمیتری سیرنکو - نقاشی یک گربه

یکی از شناخته‌شده‌ترین آثار سیرنکو، تصویر قاب شده‌ای از یک نهنگ قاتل است که در برابر یک فوک قرار دارد.

ما در مورد فیلم های پایان باز زیاد شنیده ایم. با الهام از این اصطلاح، می‌توان گفت که در اینجا با یک نقاشی پایان باز روبرو هستیم.

فوک ها غذای حجیم و جذاب برای نهنگ ها هستند. بسیار بزرگتر از ماهی هایی که می تواند در آب به طور معمول صید کند. اما شکار فوک با خطری همراه است: باید خود را به ساحل پرتاب کند و ممکن است در گل گیر کند.

در آن سوی داستان، فوک قرار دارد که به دلیل سرعت کم نمی تواند کار زیادی انجام دهد و در چنین شرایطی باید به سرنوشت تکیه کند.

در دنیای واقعی، فوک ها شانس کمتری برای چنین حملاتی دارند. گاهی بر تکه های یخ سوار می شوند و با ضربات نهنگ در آب می افتند. گاهی اوقات وقتی به ساحل پناه می برند، از حمله نهنگ های کوچکتر و جوانتر – که می توانند خیلی نزدیک به ساحل حرکت کنند – در امان نیستند.

اما سیرنکو یک مورد خاص را انتخاب کرده است. او به جای یخ، مهر را در ساحل گذاشت و نهنگ را آنقدر بزرگ انتخاب کرد که حمله به ساحل برایش آسان نیست. در این صورت یک نبرد متعادل شکل گرفته است و این شما به عنوان بیننده هستید که می توانید تصمیم بگیرید که داستان چگونه به پایان برسد (+).

سیرنکو چندین بار با کمی تفاوت این اثر را اجرا کرده است. اما فضای کلی کار تغییر چندانی نکرده است.

یک بار نام Faith and Fate را برای این اثر انتخاب کرد: Faith and Fate.

او یک بار دیگر عنوان زیباتر Sealed Fate را برای کار خود انتخاب کرد. این عنوان زیباست زیرا Seal و Seal از نظر آوایی شبیه هم هستند.

این نوع صحنه ها یعنی فوک در مقابل نهنگ، آهو در برابر شیر، قورباغه در برابر تمساح و به طور کلی حیوان ضعیفتر در مقابل شکارچی قویتر، برای ما انسانها که هر کدام دایره همدلی خاص خود را داریم، تجربیات متفاوتی ایجاد می کنند.

آیا تا به حال احساس کرده اید که با یکی از دو طرف هستید و با دیدن چنین صحنه هایی آرزو می کنید که او بر طرف مقابل پیروز شود؟

مجموعه زنگ تفریحی اضافی با موضوع گرافیک و نقاشی

شما هنوز در این بحث مشارکت نکرده اید.

چند مقاله پیشنهادی از مکمل: