آیا طول محتوا (تعداد کلمات متنی) در سئو مهم است؟


سئو چیست؟ تمرین کنید و در بحث ها شرکت کنید کاربر خاص خاص

طول محتوا چقدر روی سئو تاثیر می گذارد؟

اگر می خواهید محتوای متنی بنویسید و برایتان مهم است که محتوا در یک کلمه کلیدی رتبه خوبی داشته باشد و در صفحه اول نتایج جستجو ظاهر شود، ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که متن من باید چند کلمه باشد؟

سوالات دیگری نیز در همین خانواده وجود دارد. از جمله “محتوای کوتاه برای گوگل بهتر است یا محتوای طولانی تر؟” یا اینکه “مخاطب محتوای کوتاه را ترجیح می دهد یا محتوای طولانی؟”

کارشناسان تولید محتوا و سئو همگی در یک زمینه نیستند و هر کدام نظر و فتوای متفاوتی دارند. اما به طور کلی نظرات و احکام را می توان به سه دسته تقسیم کرد:

  • محتوای طولانی تر بهتر است
  • محتوای کوتاه بهتر است
  • بستگی دارد

کسانی که معتقدند محتوای طولانی بهتر است معمولا به آماری که به دست آورده اند مراجعه می کنند به عنوان مثال، آنها توضیح می دهند که ده پیوند اول در نتایج جستجو شامل 1500 کلمه (یا 1700 کلمه یا 2400 کلمه) است. اعداد متفاوت است. اما معمولا بین 1500 تا 2500 می چرخد ​​و تغییر می کند.

کسانی که معتقدند محتوای کوتاه بهتر است به این نکته اشاره می‌کنند که زمان تمرکز انسان نسبت به قبل کوتاه‌تر است و دامنه توجه کاهش می‌یابد. و مردم دیگر مانند گذشته وقت و حوصله ندارند و می خواهند در اسرع وقت پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

در این تقسیم بندی ها همیشه دسته سومی وجود دارد و این گروه بر آن تاکید دارند همه چیز به چیزهای زیادی بستگی دارد و نمی توان بر آن حکم کرد.

تجربه ما در متمم این بوده است که متون طولانی ما موفق تر بوده اند. اما در عین حال نباید فراموش کرد که مثلا در کلمه کارآفرینی مکمل و ویکی پدیا هر دو در صفحه اول هستند و مقاله ما 11000 کلمه است و ویکی پدیا 500-600 کلمه بیشتر نیست.

با توجه به این مثال (که صدها مورد مشابه دیگر دارد)، تجربه ما حکم می کند که به گروه “وابسته” تعلق داشته باشیم و در مورد موفقیت محتوای طولانی یا کوتاه قضاوت نکنیم.

اما در این مقاله می خواهیم به این سوال مهم پاسخ دهیم: چه عواملی انتخاب طول محتوا را تعیین می کند؟

هیچ کس – حتی الگوریتم موتور جستجوی گوگل – نمی تواند ادعا کند که این عوامل و اهمیت نسبی آنها را می داند. زیرا ما با یک ماشین یادگیری پیچیده روبرو هستیم که لحظه به لحظه با فضای وب و رفتار کاربر سازگار می شود.

اما بر اساس منطق و تجربه در این زمینه می توان حدس هایی زد.

آیا واقعاً طول محتوا می تواند یک پیش بینی کننده باشد؟

تمرین کنید و در بحث ها شرکت کنید

چه تجربه ای از طولانی بودن متن و موفقیت آن در سئو داشته اید؟

لطفا نمونه متن های مورد نظر خود را حتما معرفی کنید و لینک آنها را در نظرات قرار دهید.

شما هنوز در این بحث شرکت نکرده اید.

برخی از دوستان تکمیلی که به این درس علاقه دارند:،،،،

ترتیب مکمل خواندن مطالب سری سئو چیست؟

چند پیشنهاد از مکمل:

سری محتوای سئو چیست؟