کتاب عنصر و کتاب جوهر یابی درون | کن رابینسون


جستجوی درون - عنصر - کن رابینسون

کن رابینسون (کن رابینسون) بیشتر به خاطر سخنرانی معروفش در تد درباره نقش مدارس در از بین بردن خلاقیت شهرت دارد (این سخنرانی در سال 2006 انجام شد).

رابینسون در سخنرانی خود همان ایده معروفی را مطرح می کند که بسیاری از افراد قبل از او از جمله پیکاسو و انیشتین مطرح کردند: “کودکان ذاتا خلاق هستند.” اینها مدارس و سایر نهادهای رسمی سیستم آموزشی هستند که خلاقیت را در کودکان سرکوب یا نابود می کنند. “

یا: “برای پرورش خلاقیت لازم نیست کار کنید. “این کافی است که خلاقیت را از بین نبرید.”

در سال 2009، کن رابینسون کتابی به نام عنصر منتشر کرد نقش علاقه و استعداد در موفقیت شغلی پرداخت.

با توجه به محبوبیت زیاد این کتاب، مدتی در سال 2014، رابینسون کتاب دیگری به نام Finding Your Element را منتشر کرد. کتابی که دقیقاً می توان آن را ادامه کتاب عنصر دانست.

کتاب عنصر و کتاب جوهر یابی هر دو به یک موضوع می پردازند.  کن رابینسون، نویسنده این کتاب ها، استعدادیابی را یک چالش بزرگ در زندگی بسیاری از مردم می داند.

ترجمه کتاب های کن رابینسون به فارسی

کتاب عنصر با حروف مختلف از جمله عنصر (ترجمه رحمان رحمان زاده)، جوهر وجود شماست (فرخ بافنده) و نیز ذات (ترجمه الهه ابوالحسنی) به فارسی ترجمه شده است.

عنوان کتاب Finding Your Element نیز می باشد جوهر را در درون پیدا کنید (ترجمه فرناز تیمورازوف) به فارسی ترجمه شده است.

محدودیت در دسترسی کامل به این محتوا

نمایش کامل این مطالب برای کاربران رایگان متمم انجام می شود.

ثبت نام به عنوان یک کاربر مکمل رایگان، سریع و رایگان کافی است یک نام کاربری و رمز عبور برای خود تعریف کنید.

با ثبت نام به عنوان کاربر رایگان به دوره های مختلف (از جمله: استعدادیابی، سبک زندگی، هوش کلامی، افعال پرکاربرد انگلیسی، مهارت های ارتباطی و پاراگراف های فارسی) دسترسی خواهید داشت.

در صورت تمایل می توانید تعدادی از درس های کاربری رایگان مکمل را مشاهده کنید.

اگر با فضای مکمل آشنایی ندارید و دوست دارید در مورد مکمل بیشتر بدانید، می توانید نظرات دوستان مکمل را در مورد مکمل مطالعه کنید و ببینید آیا مکمل برای شما مناسب است یا خیر. اینها افرادی هستند که برای مدت طولانی از مکمل استفاده کرده اند و آن را به خوبی می دانند:

چه کسی کتاب عنصر و کتاب جوهر درونی را دوست خواهد داشت؟

با توجه به اینکه قصد داریم به هر دو کتاب کن رابینسون در بخش‌های مختلف ضمیمه مراجعه کنیم و از حرفه‌ها و توصیه‌های او استفاده کنیم، این مطلب را به مقدمه‌ای کوتاه بر کتاب‌ها محدود کرده و بررسی بیشتر محتوای حرفه‌های رابینسون را به موارد دیگر موکول کرده‌ایم. درس های خاص .

اما در مورد کتاب عنصر باید بگوییم که اگر به دنبال کتابی بسیار دقیق و ساختار یافته در زمینه استعدادیابی و استعدادیابی هستید، احتمالا کتاب المنت را چندان دوست نخواهید داشت.

مقدمه و فصل اول کتاب به نقد کن رابینسون از سیستم آموزشی اختصاص دارد که بیشتر آن شبیه آنچه در سخنرانی تد آمده است. فصلی که به تعریف عنصر اختصاص دارد تقریباً گزیده ای از کتاب است و سایر فصول کمی بیشتر به بحث عنصر مربوط می شود.

اگر به دیدگاه ما در مورد متمم نگاه کنید، به نظر می رسد که پس از استقبال چشمگیر از سخنرانی ارزشمند رابینسون، وی تصمیم گرفت آثار خود را در قالب یک کتاب ارائه دهد. ابتدا همان متن سخنرانی را نوشت و سپس توضیحاتی در مورد تعریف عنصر اضافه کرد. بعد چون کتاب حجم کمی داشت نکات دیگر را جفت کرد و در نهایت به یک کتاب کامل رسید.

با این حال کتاب المنت بسیار خواندنی است و بعید است از خواندن آن خسته شوید. خواندن این کتاب مزیت دیگری هم دارد:

اگر بر این باورید که شغل و فعالیت فعلی شما با استعدادها و علایق شما همخوانی ندارد و از طرفی جرات اقدام برای تغییر وضعیت موجود را ندارید، احتمالا کتاب عنصر می تواند برای شما مفید باشد.

عنصر می تواند شما را برای حرکت و تغییر برانگیزد. اما کن رابینسون سخنران انگیزشی نیست. او استدلال هایی برای حرفه و توضیحاتش دارد و منطق استدلال او به اندازه کافی قوی است که شما را تحریک کند.

از این منظر، خواندن این کتاب می تواند نقطه شروعی برای تغییر باشد.

در مقایسه با Finding Your Element، Finding Your Element ساختار دقیق تری دارد. همچنین تنها به تاکید بر اهمیت عنصر خلاصه نمی شود و تمرین ها و نکات کاربردی متعددی دارد.

تمرینات ساده هستند. اما سادگی آنها به معنای بی اثر بودن یا بی اهمیت بودن آنها نیست. رابینسون هر ابزاری را که احساس می‌کند می‌تواند برای شناسایی عنصر مورد استفاده قرار گیرد (از جمله تحلیل SWOT یا مدل گونه‌شناسی MBTI) توصیف می‌کند و تمرین‌هایی برای استفاده از آنها ارائه می‌کند.

با این توضیح، دو کتاب رابینسون در مورد عنصر یک تفاوت مهم دارند:

کتاب عنصر این یک کتاب پیج ترنر به زبان انگلیسی است. این بدان معناست که در پایان هر صفحه، نمی توانید مطالعه را متوقف کنید و صفحه بعدی را نخوانید. آن را در دست می گیری و با هیجان می خوانی و لحن شیرین و شیوا و طنزآمیز رابینسون شما را صفحه به صفحه می کشاند و ناگهان کتاب را در دستانتان می بینید.

در عوض، کتاب جستجوی جوهر در داخل به دلیل آموزش او کند است و اگر واقعاً بخواهید برای انجام کارها و توصیه های او وقت بگذارید، زمان بیشتری می برد.

قطعاً این توضیحات برای معرفی این دو کتاب کافی نیست.

اما هدف ما در اینجا فقط معرفی اولیه کتاب هاست. مانند سایر دروس تکمیلی، از این کتاب بارها و بارها برای بحث در مورد نکات آن استفاده خواهیم کرد.

شما هنوز در این بحث شرکت نکرده اید.

برخی از دوستان تکمیلی که به این درس علاقه دارند:،،،،

به ترتیبی که مکمل پیشنهاد می کند مجموعه مفاهیم رشد استعداد را بخوانید:

چند پیشنهاد از مکمل:

مجموعه مفهومی محتوای استعدادها