شخصیت پردازی از چهره افراد | قضاوت اولیه ما چقدر دقیق است؟


ارتباط غیر کلامی و زبان بدن تمرین کنید و در بحث ها شرکت کنید کاربر خاص خاص

شخصیت شناسی از چهره افراد

آیا در مورد شخصیت از پیشانی یا بینی افراد شنیده اید؟

آیا تا به حال افرادی را دیده اید که فکر می کنند می توانند ویژگی های شخصیتی خود را از روی شکل بینی یا چانه خود حدس بزنند؟

شاید شنیده باشید که می گویند: “یکی بینی باریک و نوک تیز دارد.” باید موذیانه و موذیانه باشد».

این حرفه ها جدید نیستند و حداقل بیست و پنج قرن قدمت دارند. فیثاغورث شاگردان خود را بر اساس ویژگی های صورت و وضعیت اندام هایشان انتخاب می کرد. او سر بزرگ را نشانه زشتی، اندام های کوچک را نشانه پشتکار بالا، سرهای پهن را نشانه حماقت و صورت های گرد را نشانه انرژی و انگیزه می دانست (+/+). ارسطو نیز در این زمینه سخنان عجیبی بیان کرد که برای انسان آشنا به علم امروزی شگفت انگیز به نظر می رسد.

بوعلی سینا نیز تحت تأثیر فیلسوفان و متفکران یونانی به تشخیص چهره معتقد بود و معتقد بود که چهره خوب نشان دهنده شخصیت خوب است و ویژگی های مثبت شخصیتی در نهایت زیبایی چهره را تحت تأثیر قرار می دهد. او تشخیص چهره را یک روش علمی و منطقی می دانست و معتقد بود که ویژگی های شخصیتی را می توان از روی ویژگی های ظاهری و وضعیت بدن و صورت حدس زد (+).

تاثیر شکل بینی داروین در مسیر علم در جهان

آره. عنوان را درست خوانده اید. شکل بینی داروین می توانست مسیر علم را در جهان به کلی تغییر دهد!

می دانیم که بذر نظریه داروین در طی یک سفر پنج ساله در اطراف آمریکای جنوبی (1831-1836) شکل گرفت. بسیاری از شواهد و توضیحاتی که داروین در حمایت از دیدگاه خود و در دفاع از انتخاب طبیعی ارائه می کند، بر اساس نمونه هایی است که او در این سفر گردآوری و بررسی کرده است.

اما داروین به دلیل شکل دیدش نزدیک بود این سفر مهم و تاریخی را از دست بدهد. کاپیتان فیتزروی که علاوه بر دریانوردی یک هواشناس معروف نیز بود تصمیم گرفت فردی را با خود همراه کند. این شخص فقط یک خدمه کشتی ساده نبود. بلکه باید همیشه در کنار ناخدا می بود و در مطالعات علمی به او کمک می کرد.

فیتزجرالد به شدت به شخصیت در چهره افراد اعتقاد داشت و تصمیم گرفت فردی پرانرژی و خستگی ناپذیر را با خود ببرد. اما بینی داروین این ویژگی را نشان نمی داد. فیتزجرالد معتقد بود فردی با این شکل بینی نمی تواند همراه خوبی برای او باشد و در برابر سختی های این سفر طاقت فرسا زانو می زند.

شخصیت شناسی از چهره افراد

داروین برای سوار شدن به کشتی و انجام تحقیقات بسیار تلاش کرد و ظاهراً به قول دخترش «ابروهای پرپشت داروین او را نجات داد و توانست سوار کشتی شود». داروین در زندگی نامه خود توضیح می دهد که فیتزجرالد بعداً در طول سفر متقاعد شد که قضاوت اولیه او نادرست است (+/+).

چه کسانی در ارتقای شخصیت از چهره موثر بودند؟

اگرچه نقاشی چهره سابقه طولانی دارد، شکل مدرن این رشته به قرن شانزدهم باز می گردد. جیووانی دلا پورتا نمایشنامه نویس ایتالیایی بود که در نقاشی نیز دستی داشت. همچنین مزاج و خصوصیات آن حیوان را دارد. سه نمونه از نقاشی های او (+) را ببینید:

تشخیص چهره و تشخیص شخصیت

شخصیت افراد از روی چهره

تشخیص چهره

از نظر دلا پورتا آدمی با پیشانی پهن و بینی درشت مانند گاو است و گاو را حیوانی احمق، تنبل و ترسو می دانست. پس چنین فردی هنوز ویژگی هایی دارد. این که آیا چنین صفاتی واقعاً برای یک گاو مناسب است یا نه، اینکه آیا شباهت صورت گاو می تواند به معنای ویژگی های مشترک با گاو باشد، موضوع دیگری است که او باید آن را بدیهی بداند.

تمرین کنید و در بحث ها شرکت کنید

در وب کمی تحقیق کنید و اگر منابع و مقالات دیگری را پیدا کردید که به رابطه ظاهر ظاهری و قضاوت در مورد خصوصیات فردی انسان می پردازد، آنها را در این درس به دوستان خود معرفی کنید.

شما هنوز در این بحث شرکت نکرده اید.

برخی از دوستان تکمیلی که به این درس علاقه دارند:،،،،

سفارشی که این مکمل برای خواندن مجموعه های ارتباط غیرکلامی و زبان بدن پیشنهاد می کند:

چند پیشنهاد از مکمل:

مجموعه مطالب در زمینه ارتباطات غیرکلامی و زبان بدن