یوتیوبرها چقدر درآمد دارند؟ – لرن پارسی


یوتیوب روز به روز محبوب تر می شود و سوالی که ذهن بسیاری از افراد را درگیر کرده این است که ستاره های مورد علاقه آنها چقدر درآمد دارند. در اینجا همه چیزهایی است که باید درباره درآمد YouTube از YouTube بدانید.

درآمد یوتیوبر

در اواخر دهه 2010، یک پدیده اینترنتی جدید ظهور کرد – “YouTuber”. در حالی که سرگرمی در ابتدا برای افراد خوش شانس در نظر گرفته شده بود، امروزه هر کسی که به اینترنت متصل است می تواند با انجام کاری که دوست دارد – به شرطی که انجام دهد – امرار معاش کند.

ایده یوتیوب شدن به دلایل مختلف رایج شده است. فراتر از امتیازات مالی، این افراد اغلب بیشتر از افراد مشهور هالیوود در دسترس طرفدارانشان هستند.

اما یوتیوب چقدر می تواند سودآور باشد؟ یوتیوب‌ها به طور متوسط ​​چقدر درآمد دارند و چه تفاوتی با کانال‌های اصلی دارند؟ بیایید در این مقاله از سایت لرن پارسی پاسخ این سوالات را با هم بیابیم.

یک یوتیوبر به طور متوسط ​​چقدر درآمد دارد؟

راه اندازی یک کانال یوتیوب پیچیده است و بسیاری از سازندگان این کانال ها هیچ درآمدی ندارند. برای کسب درآمد در پلتفرم، باید معیارهای خاصی را رعایت کنید – که بعداً به طور عمیق توضیح خواهیم داد.

برای کسانی که واجد شرایط هستند، درآمد متوسط ​​به طور قابل توجهی متفاوت است. به عنوان مثال، اگر یک میلیون مشترک دارید، می توانید حدود 5000 دلار در ماه یا 60000 دلار در سال درآمد کسب کنید.

اگر یک YouTuber هستید، میانگین درآمد شما بسته به هزینه هر میلیون (CPM) برای تبلیغات در ویدیوهایتان متفاوت خواهد بود. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که بسیاری از افراد برای امرار معاش تنها به درآمد تبلیغاتی از کانال های خود متکی نیستند.

یوتیوبرها از راه های مختلف درآمد کسب می کنند. ویدیوهای حمایت شده یکی از راه های کسب درآمد بیشتر است. اینها می تواند نتیجه مشارکت های یکباره و طولانی مدت باشد.

یوتیوب‌برها همچنین ممکن است برای کسب درآمد بیشتر محصولات را بفروشند.

یوتیوبرهای معروف چقدر درآمد دارند؟

در حالی که بسیاری از کاربران یوتیوب تنها از طریق تبلیغات درآمد زیادی کسب نمی کنند، برخی از کانال ها می توانند با پولی که از این پلتفرم دریافت می کنند، بیشتر از خود حمایت کنند.

در زیر نمونه‌هایی از شش کانالی که از یوتیوب پول زیادی به دست آورده‌اند، با شرح کارهایی که انجام می‌دهند و میزان درآمدشان را مشاهده می‌کنید.

رایان کاجی

یکی از پررونق ترین کانال های یوتیوب Ryan’s World با بازی رایان کاجی 10 ساله است. دنیای رایان محتوای خانوادگی ارائه می‌کند که به بچه‌ها کمک می‌کند درباره جهان بیشتر بیاموزند و در این فرآیند سرگرم شوند.

کانال کاجی در زمان نگارش این مقاله در 29 آذر 1400 بیش از 31 میلیون مشترک داشت. در سال 2020، دنیای رایان تنها از طریق تبلیغات، 26 میلیون دلار درآمد کسب کرد.

MrBeast

یکی دیگر از کانال های برجسته یوتیوب MrBeast است که توسط علاقه مندان به بازی های جیمی دونالدسون اداره می شود. تا ژانویه 1400، MrBeast بیش از 87 میلیون مشترک داشت.

MrBeast کانال های زیادی دارد که عملکرد خوبی دارند. برای مثال، MrBeast Gaming 25 میلیون دنبال کننده دارد، در حالی که Beast Reacts بیش از 14 میلیون دنبال کننده دارد. کانال دیگری که بر روی ویدیوهای کوتاه تمرکز دارد، MrBeast Shorts، بیش از 11 میلیون مشترک دارد.

دونالدسون از ژوئن 2019 تا یک سال بعد 24 میلیون دلار جمع آوری کرد.

لوگان پل

پل باکسر لوگان نامی شناخته شده در میان نسل های X، Y و Z است. در زمان نگارش این مقاله، او از 23 میلیون مشترک کانال اصلی خود عبور کرده است.

در ژوئن 2020، پل لوگان درآمد سالانه را 20 میلیون دلار تخمین زد.

KSI

KSI چندین سال است که در YouTube وجود دارد. او شروع به ارسال بازی های ویدیویی کرد و به خاطر سری فیفا 13 “جاده به بخش 1” شناخته می شود. او به الهام بخشیدن به نسلی از YouTubers کمک کرد و تا ژانویه 2022 بیش از 14 میلیون مشترک دارد.

از روزهای اولیه کانال او، محتوای KSI اندکی تکامل یافته است. او چندین ویدیوی واکنشی ساخته و در صنعت موسیقی نیز حرفه ای شده است. KSI همچنین در مسابقات مختلف بوکس با لوگان پل مبارزه کرده است.

در ماه مه 2020، Goal گزارش داد که KSI تقریباً 4.5 میلیون دلار از YouTube درآمد داشته است.

PewDiePie

یوتیوبر سوئدی PewDiePie یکی از برجسته ترین نام های این پلتفرم است. تا ژانویه 2022، او 111 میلیون مشترک دارد.

PewDiePie از سال 2010 در یوتیوب فعال بوده است. او مانند بسیاری دیگر، کار خود را در این پلتفرم با اشتراک گذاری محتوای مرتبط با بازی های ویدیویی آغاز کرد. از آن زمان، آنچه او به اشتراک می گذارد، برای پوشش طیف گسترده ای از موضوعات تکامل یافته است.

در سال 2014، فوربس درآمد سالانه PewDiePie از YouTube را تقریباً 4 میلیون دلار تخمین زد.

نیت اوبراین

Nate O’Brien یک کانال YouTube را به نام خود اداره می کند و بیشتر محتوای او بر امور مالی – به ویژه سرمایه گذاری بلند مدت – و توسعه شخصی متمرکز است. از ژانویه 2022، او بیش از یک میلیون مشترک دارد.

اوبراین آشکارا در مورد استراتژی‌های پول‌سازی که برای او مفید بوده صحبت می‌کند و به دنبال ارائه گام‌های قابل هضم برای کسانی است که علاقه‌مند به یادگیری بیشتر در مورد بهبود وضعیت مالی خود هستند. به گفته Business Insider، او سالانه 444000 دلار از تبلیغات در یوتیوب به دست آورده است.

YouTube چقدر (و چگونه) پرداخت می کند؟

برای اینکه واجد شرایط کسب درآمد در YouTube باشید، باید حداقل 1000 مشترک داشته باشید. علاوه بر این، شما باید حداقل 4000 ساعت تماشای ویدیو از دیگران جمع آوری کرده باشید.

پس از واجد شرایط بودن، YouTube درآمد تبلیغاتی شما را 45٪ کاهش می دهد. به طور کلی، کاربران یوتیوب به ازای هر 1000 بازدید تبلیغاتی حدود 18 دلار کسب می کنند – یا بین 3 تا 5 دلار برای همان تعداد بازدید از ویدیوی واقعی خود.

میزان پرداختی YouTube به عوامل مختلفی بستگی دارد. موقعیت مکانی مخاطب شما می تواند نقش مهمی ایفا کند. مخاطبانی که در نروژ زندگی می کنند ممکن است بیشتر از یک نفر از آرژانتین درآمد کسب کنند. همچنین ممکن است متوجه شوید که برخی از موضوعات سودآورتر از بقیه هستند.

برای به حداکثر رساندن درآمد، همچنین ضروری است که کاربر تبلیغات را نادیده نگیرد. یوتیوب، که مخاطبان آن همیشه تبلیغات را تماشا می‌کنند، ممکن است در مواردی که اینطور نیست، بیش از ثروت کسب کند، حتی اگر مشترکان قبلی کمتر باشد.

کسب درآمد از یوتیوب پیچیده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد

یوتیوب بستری را برای بسیاری از توسعه دهندگان در سراسر جهان فراهم کرده است تا مشاغل رضایت بخشی ایجاد کنند. در عین حال به دیگران الهام می بخشند و به آنها آموزش می دهند و در عین حال به دنبال علایق خود هستند.

در حالی که به نظر می رسد کشتی قبلاً حرکت کرده است، هنوز هم می توانید از YouTube درآمد کسب کنید. این کار به زمان طولانی و چندین ساعت کار سخت نیاز دارد، اما اگر در دراز مدت به آن پایبند باشید، موفق خواهید شد.