چگونه در یوتیوب کسب درآمد کنیم: 7 استراتژی کسب درآمد


آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه در یوتیوب کسب درآمد کنید؟ در اینجا موثرترین راه ها برای شروع کسب درآمد از ویدیوهای YouTube شما آورده شده است.

کسب درآمد از یوتیوب

در حالی که هر کسی می‌تواند از آپلود ویدیوها در YouTube برای سرگرمی لذت ببرد، ممکن است زمانی فرا برسد که واقعاً بخواهید از محتوای ویدیوی خود کسب درآمد کنید. اگر شما از جمله افرادی هستید که فعالیت زیادی در یوتیوب برای تولید محتوای ویدیویی در کانال خود انجام می دهند. احتمالاً به این فکر کرده اید که چگونه در یوتیوب کسب درآمد کنید.

حقیقت این است که افراد کمی در YouTube ثروتمند می شوند، بنابراین مهم است که انتظارات واقع بینانه داشته باشیم. با این حال، به عنوان یک یوتیوب، چندین گزینه برای کسب درآمد از ویدیوهای خود و کسب درآمد از کار خود دارید. بیایید نگاهی به نحوه کسب درآمد در یوتیوب با بحث در مورد محبوب ترین راه های کسب درآمد بیندازیم.

1. تبلیغات از طریق برنامه YouTube

مانند بسیاری از سرویس‌های رایگان، YouTube از تبلیغات پشتیبانی می‌کند (مگر اینکه برای YouTube Premium پرداخت کنید). قبل از تماشای اکثر ویدیوها، و اغلب در وسط ویدیوهای طولانی تر، باید یک تبلیغ کوتاه را تماشا کنید. مقداری از این پول به کانال داده می شود. بقیه به خود یوتیوب می رود.

YouTube دستورالعمل‌های خاصی برای زمان واجد شرایط بودن کانال شما برای پیوستن به YouTube Partner Program دارد. پیوستن به این امر برای کسب درآمد ضروری است (به این معنی که تبلیغات در ویدیوهای شما نمایش داده می شود). در زمان نگارش مقاله، یوتیوب به کانالی نیاز دارد که 12 ماه پیش 4000 بازدید به همراه 1000 مشترک داشته باشد.

این بدان معنی است که تا زمانی که شروع به ایجاد پایگاه طرفداران در YouTube نکنید، نمی توانید از تبلیغات خود کسب درآمد کنید. برای بررسی پیشرفت خود، از صفحه YouTube Studio خود دیدن کنید، سپس روی برگه کسب درآمد در سمت چپ کلیک کنید. خواهید دید که آیا کانال شما شرایط لازم را دارد یا خیر، و اگر نه، کجا کوتاهی کرده اید. ا

با داشتن شرایط لازم می توانید از این صفحه برای فعال سازی کسب درآمد در کانال خود استفاده کنید. باید به حساب AdSense خود پیوند دهید، نوع تبلیغاتی را که می خواهید در ویدیوهای خود انتخاب کنید و سپس مرور کنید.

متأسفانه، هیچ فرمول ساده ای وجود ندارد که چقدر می توانید از طریق تبلیغات YouTube درآمد کسب کنید. بستگی به این دارد که چند نفر آگهی کامل را تماشا کنند، چه تعداد بیننده از یک adblocker استفاده می کنند و غیره. علاوه بر این، یوتیوب در گذشته با مشکلات زیادی روبرو بوده است، به طوری که تبلیغ کنندگان تبلیغات خود را از این پلتفرم خارج می کردند. این باعث شده است که سایت به دلایل مختلف از ویدیوها کسب درآمد کند و اغلب قوانین کسب درآمد را تغییر می دهد که درآمد را ناسازگار می کند.

به طور کلی، این بدان معنی است که هنگام شروع، درآمد تبلیغات تضمین نمی شود. بسیاری از توسعه دهندگان از راه های دیگری برای کسب درآمد از YouTube برای مبارزه با مشکلات درآمدزایی YouTube استفاده می کنند.

۲. معرفی محصول

قرار دادن محصول یک تکنیک تبلیغاتی قدیمی است که در برنامه های تلویزیونی و فیلم ها رایج است. این روش برای کسب درآمد در یوتیوب نیز کار می کند. این اساساً استفاده از برندهای خاص برای تبلیغ آنها است. به عنوان مثال، یک فیلم Sony Pictures ممکن است تصویری از شخصی در حال بازی PlayStation در تلویزیون سونی داشته باشد.

در کانال YouTube خود، ممکن است بتوانید با شرکتی که در نوع ویدئوهایی که تولید می کنید قرارداد ببندید تا محصول را قرار دهید. البته، قبل از اینکه یک برند بخواهد با شما تبلیغ کند، احتمالاً نیاز به ایجاد فالوور دارید، بنابراین این کاری نیست که در ابتدا بتوانید انجام دهید.

لزومی ندارد که معرفی محصول تمام تمرکز ویدیوی شما باشد – فقط بخشی از آن. ذکر یا استفاده از یک برند در ویدیوی خود به روشی طبیعی تمام چیزی است که لازم است.

3. حمایت مالی و ویدیوهای حمایت شده

ویدیوهای حمایت شده مشابه معرفی محصول هستند، اما با چند تفاوت کلیدی. در حالی که قرار دادن محصول شامل ترکیب یک نام تجاری در یک ویدیوی موجود است، یک ویدیوی حمایت شده کاملاً بر اساس آن برند یا محصول است.

به عنوان مثال، اگر در حال اجرای یک کانال بازی هستید، ممکن است یک توسعه دهنده به شما پیام دهد تا درباره بازی خود ویدیویی بسازید. یک قرارداد حمایت مالی خوب به شما این امکان را می دهد که افکار واقعی خود را در مورد بازی بدون هیچ گونه تعارف جعلی به اشتراک بگذارید.

حمایت های مالی نیز به اشکال مختلف ارائه می شود. بسیاری از کاربران یوتیوب پیام های متنی حمایت شده را در ابتدا یا انتهای ویدیوهای خود قرار می دهند. این اساساً یک تبلیغ سریع برای یک نام تجاری است که جدا از تبلیغات YouTube است. گاهی اوقات، اینها شامل یک کد تخفیف برای بینندگان می شود تا در صورت ثبت نام در این سرویس، کمی در هزینه خود صرفه جویی کنند.

مانند قرار دادن محصول، ویدیوهای حمایت شده جایگزین خوبی برای کسب درآمد هستند، اما باید مراقب باشید. اگر فکر نمی کنید این درست است، ممکن است مخاطبان شما این ویدیوها یا نکات را دوست نداشته باشند. بنابراین، باید سعی کنید از تبلیغ چیزی که هرگز واقعاً استفاده نکرده‌اید یا واقعاً آن را تأیید نمی‌کنید، خودداری کنید.

4. پیوندهای وابسته

احتمالاً نام پیوندهای وابسته را شنیده اید، زیرا بسیاری از وب سایت ها از سیستم های وابسته برای کسب درآمد استفاده می کنند. اساساً پیوندهای وابسته به شما این امکان را می دهند که یک URL منحصر به فرد برای یک وب سایت ایجاد کنید. وقتی کسی آن لینک را دنبال می کند و محصولی را می خرد، درصد کمی از فروش را به دست می آورید.

راه اندازی اینها بسیار آسان است و نیازی به قراردادهای حمایت از برند ندارند. اگر در مورد محصول خاصی در ویدیوی خود صحبت می کنید، می توانید پیوندی به صفحه دیجی کالا یا آمازون در توضیحات اضافه کنید. یا می‌توانید یک پیوند وابسته به خدماتی مانند تماشای فیلم اضافه کنید، جایی که اگر شخصی تصمیم به ثبت نام بگیرد، مقداری درآمد کسب خواهید کرد.

پیوندهای وابسته منبع خوبی برای درآمد غیرفعال هستند. از این گذشته، اگر شخصی بخواهد به هر حال محصولی را بخرد، خرید آن از طریق لینک وابسته شما برایش مهم نیست.

5. فروش کالا

یکی دیگر از گزینه های کسب درآمد، ایجاد محصولی برای فروش به طرفداران است.

هنگامی که محصولات جالبی ایجاد می کنید، در ابتدای ویدیو بینندگان را از آنها مطلع کنید. علاوه بر فهرست کردن پیوند فروشگاه خود در توضیحات ویدیو، ویژگی قفسه YouTube به شما امکان می دهد برخی از محصولات را دقیقاً زیر ویدیوهای خود برای مشاهده بیشتر نمایش دهید.

فروش محصولات فیزیکی راه خوبی برای طرفداران شما برای حمایت از شما است. شما فقط باید به اندازه کافی فالوور داشته باشید تا مردم را به محصول خود علاقه مند کنید.

6. انشعاب به سایر خدمات را در نظر بگیرید

این نکته آخر کمی با موارد فوق متفاوت است، اما همچنان قابل تامل است. اگر به نقطه‌ای رسیده‌اید که از یوتیوب لذت می‌برید و مقداری درآمد کسب می‌کنید، ایده بدی نیست که کسب و کار خود را به صورت آنلاین کمی متنوع کنید. گذراندن زمان بر روی پلتفرم های دیگر، جریان های درآمد بیشتری را برای شما باز می کند.

به عنوان مثال، اگر کانال YouTube شما به‌خاطر ویدیوهای اسکریپت‌شده در موضوعاتی مانند نکات آشپزی یا بازی‌های ویدیویی شناخته می‌شود، ممکن است از Twitch برای پخش زنده برای بینندگان خود استفاده کنید و با اشتراک در آن، درآمد کسب کنید. اگر در حال حاضر از خدماتی مانند اینستاگرام برای هدایت ترافیک به کانال YouTube خود استفاده نمی‌کنید، سعی کنید کلیپ‌هایی را پست کنید تا هنگام مرور ویدیوها در آن پلتفرم، چشم‌ها را به خود جلب کنید.

چه از خدمات دیگری برای آوردن افراد بیشتری به کانال YouTube خود استفاده کنید یا دنبال کنندگان خود را برای نوع جدیدی از محتوا به پلتفرم دیگری بیاورید، محدود به YouTube نخواهید بود.

اکنون می دانید که چگونه در یوتیوب کسب درآمد کنید

در حالی که گزینه های زیادی برای کسب درآمد از یوتیوب دارید، به خاطر داشته باشید که کسب درآمد از یوتیوب کار آسانی نیست. برای ایجاد مخاطبی که برای تبلیغات، حمایت مالی و موارد دیگر نیاز دارید، باید مدتی ویدیوهای با کیفیت تولید کنید.

اگر تازه شروع کرده اید، روی ساختن ویدیوهای عالی و ایجاد کانالی تمرکز کنید که مردم بخواهند در آن مشترک شوند. و امیدوارم مخاطبان شما در طول زمان بیشتر شوند. هنگامی که کانال شما محبوب تر شد، می توانید به این گزینه های کسب درآمد نگاه کنید.