چگونه بفهمیم گوگل برای اولین بار یک وب سایت را ایندکس کرده است؟


اگر می خواهید بدانید اولین بار گوگل چه زمانی یک وب سایت را ایندکس کرد، پاسخ همیشه واضح نیست. در اینجا نحوه پیدا کردن یکی از آنها آورده شده است.

فهرست سایت توسط گوگل

گوگل فرآیند قدرتمندی دارد که از طریق آن می تواند به طور خودکار صفحات وب خاص یا کل وب سایت ها را پیدا، خزیده و فهرست بندی کند و آنها را در دسترس موتورهای جستجو قرار دهد. اما چگونه می توان تشخیص داد که یک سایت برای اولین بار توسط گوگل ایندکس شده است؟

نمایه سازی صفحه برای گوگل چه معنایی دارد؟

اگر یک خزنده گوگل صفحه ای را کشف کند، از آن بازدید کند، محتوای آن را تجزیه و تحلیل کند و آن را در پایگاه داده صفحه وب خود فهرست کند، گفته می شود که صفحه توسط گوگل ایندکس شده است.

هر زمان که کاربر چیزی را جستجو می کند، Google پایگاه داده صفحات فهرست شده خود را در جستجوی پاسخ هایی که دقیقاً مطابق با پرس و جو هستند، ارائه می دهد. هنگامی که پیدا شد، گوگل آنها را به عنوان نتایج، رتبه بندی شده بر اساس ارتباط، ارائه می کند.

بنابراین، فقط صفحات نمایه شده را می توان در نتایج جستجو و به عنوان قطعه هایلایت شده نمایش داد.

چگونه بفهمیم گوگل چه زمانی صفحه یا سایت اول را ایندکس کرده است

طبق گفته گوگل، ایندکس کردن سایت جدید شما از یک ساعت تا چند هفته طول می کشد. برخی دیگر ادعا می کنند که بسته به اینکه خزیدن در سایت شما چقدر آسان است و تعداد صفحات آن درگیر است، ممکن است تا یک سال طول بکشد.

برای اینکه بدانید چه زمانی یک سایت برای اولین بار ایندکس شده است، باید بررسی کنید که آیا واقعاً ایندکس شده است یا خیر.

1. چگونه بررسی کنیم که آیا یک سایت توسط گوگل ایندکس شده است یا خیر

برای اینکه بفهمید سایتی قبلاً توسط گوگل ایندکس شده است یا خیر، کافی است سایت را با تایپ سایت: yourdomain.com جستجو کنید.

تاریخچه فهرست سایت توسط گوگل

اگر سایت توسط گوگل ایندکس شده باشد، همانطور که در بالا می بینید، آدرس سایت را در نتایج جستجو دریافت خواهید کرد.

از طرف دیگر، اگر سایت ایندکس نشده باشد، یا نتایج دیگری با URL ها و کلمات کلیدی مشابه دریافت خواهید کرد یا هیچ یک از مواردی که در زیر مشاهده می کنید، دریافت نمی کنید.

سایت فهرست

هنگامی که مشخص کردید یک سایت توسط گوگل ایندکس شده است، می توانید تاریخ اولین بارگذاری آن را بررسی کنید.

۲. نحوه بررسی تاریخ ایندکس شدن سایت توسط گوگل

دانستن اینکه چه زمانی سایت شما برای اولین بار ایندکس شده است می تواند به شما ایده ای تقریبی از زمان شروع و پیشرفت شما بدهد.

در اینجا نحوه بررسی تاریخ نمایه سازی سایت آمده است:

  • با استفاده از سایت: تابع yourdomain.com، نام دامنه را در گوگل جستجو کنید.
  • روی دکمه سه نقطه در سمت راست URL سایت کلیک کنید.
  • به بخش “منبعبه کادر “درباره این نتیجه” بروید، جایی که می توانید ماه و سالی که سایت برای اولین بار ایندکس شده است را مشاهده کنید.
  • سایت هایی که برای اولین بار بیش از ده سال پیش ایندکس شدند، به سادگی به عنوان “اولین ایندکس شده توسط گوگل بیش از 10 سال پیش” فهرست می شوند.
  • شما همچنین می توانید این کار را در تلفن همراه خود با انجام دقیق مراحل بالا و استفاده از هر صفحه وب سایت انجام دهید.

شایان ذکر است که این ویژگی هنوز در مرحله آزمایشی است و سوابق برخی از وب سایت های محبوب یا جدید ممکن است هنوز به صورت عمومی در دسترس یا نمایش داده نشوند.

کشف، خزیدن و ایندکس کردن سایت شما برای کشف و رتبه بندی در نتایج جستجو ضروری است. دانستن زمانی که یک سایت برای اولین بار ایندکس شد می تواند به شما کمک کند علاوه بر جستجوی WHOIS، سن دامنه را نیز تخمین بزنید.