آشتی با طبیعت آواز الکترونیکی پرنده در دل کوه و دشت


زنگ تفریح فقط برای کاربر رایگان

آشتی با طبیعت

بسیاری از دستاوردهای بشر در دوران مدرن با طبیعت بیگانه بوده است. اگر نخواهیم یک قدم جلوتر برویم و بگوییم آنها دشمن بودند. از دودکش کارخانه ها گرفته تا فاضلاب های آلوده. از سلاح هایی که حیوانات را می ترسانند و می کشند تا اره هایی که پیروزمندانه از سقوط درختان خبر می دهند.

مدارهای الکترونیکی یکی دیگر از وسایل ساخت بشر است که به ندرت دوستدار طبیعت بوده است. دیدن افتادن برد مدار چاپی روی چمن ها غیرمعمول نیست. سوسک یا حشره‌ای که در یک وسیله الکتریکی یا مکانیکی لانه می‌سازد نیز «حشره» محسوب می‌شود (حشره چیست؟).

به همین دلیل است که تصویر ناآشنا روی جلد مجله Elector در سال 1979، حتی اگر با حس بینایی همراه نباشد، حداقل نگاه ما را برای لحظه ای قفل می کند (+):

آشتی با طبیعت

این مقدمه را در ذهن داشته باشید و به خانم کلی هیتون فکر کنید. کسی که هم هنر و هم الکترونیک را دوست دارد. او هم طبیعت و هم تکنولوژی را دوست دارد. او همچنین در دانشگاه ییل و MIT تحصیل کرده است و در هر دو زمینه تبحر دارد. سخت است که هم شاخه های درهم یک درخت و هم سیم های درهم یک مدار را دوست داشته باشیم. هم از مخزن آب و هم از خازن برقی لذت ببرید. هم صدای جیک پرندگان و هم سوت بلندگوها. و این عشق های به ظاهر متضاد دقیقاً توصیف کلی هیتون است.

او از داشتن جایگاه سگ در کنار مجسمه معروف ICS 555 اینگونه لذت می برد:

آشتی با طبیعت - سگ ها در کنار آی سی

و همین علاقه است که باعث می شود یک مدل سه بعدی بزرگ شده یک مدار الکترونیکی شبیه یک عنصر تزئینی زیبا به نظر برسد:

محدودیت در دسترسی کامل به این محتوا

نمایش کامل این مطالب برای کاربران رایگان متمم انجام می شود.

ثبت نام به عنوان یک کاربر مکمل رایگان، سریع و رایگان کافی است یک نام کاربری و رمز عبور برای خود تعریف کنید.

با ثبت نام به عنوان کاربر رایگان به دوره های مختلف (از جمله: استعدادیابی، سبک زندگی، هوش کلامی، افعال پرکاربرد انگلیسی، مهارت های ارتباطی و پاراگراف های فارسی) دسترسی خواهید داشت.

در صورت تمایل می توانید تعدادی از درس های کاربری رایگان مکمل را مشاهده کنید.

اگر با فضای مکمل آشنایی ندارید و دوست دارید در مورد مکمل بیشتر بدانید، می توانید نظرات دوستان مکمل را در مورد مکمل مطالعه کنید و ببینید آیا مکمل برای شما مناسب است یا خیر. اینها افرادی هستند که برای مدت طولانی از مکمل استفاده کرده اند و آن را به خوبی می دانند:

شما هنوز در این بحث شرکت نکرده اید.

چند پیشنهاد از مکمل: