راسل ایکف (Russell Ickoff) | ویراستار تفکر سیستمی


راسل ایکوف مکمل تفکر سیستم های راسل ایکوف جایی که من مهارت های خود را توسعه می دهم

راسل ایکف – که نامش راسل ایکاف نیز می‌گویند – یکی از دانشمندان و متخصصان برجسته مدیریت در جهان بوده است. او در سال 1919 به دنیا آمد و نود سال بعد در سال 2009 درگذشت.

اکاف را می توان از نظر موقعیت، نگرش و شیوه کار شبیه پیتر دراکر دانست. چون قیافه عمیقی شبیه دراکر داشت. او سعی می کرد پدیده ها را به صورت سیستماتیک درک کند. او در زمینه‌های مختلف تحصیل کرد و در زمینه‌های مختلف سخن گفت و نوشت. مدیریت، حل مسئله، سازمان، تفکر سیستمی، سیاست گذاری، شخصیت، رفتارگرایی، مدیریت بحران اجتماعی، تحول تمدن ها، تحقیق عملیاتی، روش علمی، آموزش و یادگیری تنها نمونه هایی از موضوعاتی است که عکاف به آن پرداخته و درباره آن نوشته است.

او تحصیلات مقدماتی خود را در رشته معماری و فلسفه به پایان رسانده بود و سرانجام دکترای خود را در رشته فلسفه علم گرفت. اما به دلیل حجم گسترده فعالیت های او در عرصه مدیریت، کمتر کسی می داند یا به یاد می آورد که او در این رشته تحصیل نکرده است. بنابراین، عکاف را باید همانند دانیل کانمن، ادگار شاین و بسیاری از بزرگان دیگر، از جمله دانشمندان مشهوری دانست که در رشته ای غیر از تحصیلات رسمی دانشگاهی خود، نظریه پرداز و متخصص شده اند.

توسعه تفکر سیستمی

در بسیاری از کتاب ها و مقالات بین المللی، راسل آکوف به عنوان پدر تفکر سیستمی معرفی شده است. قبول این نوع القاب برای ما ایرانی ها که عادت داریم سریعاً افراد را پدر یا مادر علوم مختلف معرفی کنیم راحت تر است.

اما اگر بخواهیم انصاف داشته باشیم باید بگوییم که نقش آکاف گردآوری دانش تفکر سیستمی بوده است. قبل از او افرادی مانند لودویگ برتالانفی و الکساندر بوگدانوف درباره نظریه کلی سیستم ها صحبت کرده بودند و نگاه کل نگر به حل مسئله نیز مورد توجه قرار گرفت. اما این راسل آکوف بود که مباحث تفکر سیستمی را خلاصه و طبقه بندی کرد و به زبانی ساده در قالب کتاب ها و مقالات فراوان توضیح داد. آثار او به قدری تأثیرگذار بود که می توان گفت امروز عکاف مشهورترین نام در حوزه تفکر سیستمی است.

ترویج اصطلاحات و مفاهیم متنوع در مدیریت و علوم انسانی

امروزه اصطلاحات و مفاهیم زیادی را در مدیریت و علوم انسانی می خوانیم و می شنویم که یا راسل اکاف آنها را ابداع کرده یا نقش مهمی در ترویج آنها داشته است. هرم DIKW یکی از این اصطلاحات است. حتی اگر نام DIKW را نشنیده باشید، احتمالاً چیزی در مورد تفاوت بین داده و اطلاعات شنیده اید. این بحث زیرمجموعه ای از همان هرم DIKW است.

عکاف توضیح می دهد که باید بین داده ها، اطلاعات، دانش و خرد (یا خرد) تمایز قائل شد:

راسل ایکف

آکوف توضیح می دهد که “داده” بدترین چیزی است که در دسترس ماست. داده ها ممکن است مفید باشند یا نباشند. معنی دار یا بی معنی؛ درست یا غلط معمولا جداول خالی با “داده” پر می شوند. داده هایی که ممکن است لیست قد دانش آموزان یک کلاس، درآمد مردم کشور یا تاریخ تولد مشتریان یک بانک باشد.

اگر بتوانیم با قرار دادن آنها در کنار یکدیگر ارتباط منطقی بین داده ها کشف کنیم، می توان گفت که «اطلاعاتی» به دست آورده ایم. میانگین قد دانش‌آموزان در یک کلاس، نحوه توزیع درآمد بین مردم (مثلاً شاخص جینی) و تغییرات پس‌انداز افراد در طول زمان نمونه‌هایی از «اطلاعات» هستند. به زبان ساده می توان گفت که اطلاعات حاصل پردازش داده هاست.

حال اگر همین اطلاعات را پردازش کنیم و قسمت های مفید را از غیر مفید جدا کنیم و دسته بندی کنیم و برای هدف خاصی از آن ها استفاده کنیم، می توان گفت که به «دانش» رسیده ایم.

عکاف «خرد و بلوغ» را آخرین لایه این هرم می داند. لایه ای که از «چگونه» به «چرا» می رسد. ما دیگر نمی پرسیم مردم درآمد خود را چگونه خرج می کنند. بلکه می گوییم چرا اینطور خرج می کنند؟ ما دیگر نمی گوییم سازمان ما چگونه کار می کند و چه تأثیراتی بر بازار داشته است؟ بلکه به دنبال این هستیم که بدانیم رسالت سازمان ما چیست و چرا می خواهد بر بازار تأثیر بگذارد. در این مرحله، همه چیز توصیفی نیست. در عوض، تجویز، ارزیابی، هدف گذاری و ارزش گذاری نیز وارد عمل می شود (کتابی در مورد سیستم های هدفمند).

بحث در مورد DIKW می تواند موضوع یک درس مستقل باشد و محور اصلی صحبت ما در این درس نیست. بلکه فقط می خواستیم به این نکته اشاره کنیم که بسیاری از کلمات، توضیحات و مفاهیمی که امروزه در مدیریت می شنویم، حتی اگر ندانیم، ممکن است مستقیم یا غیرمستقیم نتیجه کار راسل آکاف باشد.

چند کلمه از راسل آکف

ما در آینده با راسل آکوف زیاد کار خواهیم کرد، اما در این مرحله می خواهیم برخی از نقل قول های او را با هم مرور کنیم:

ما فقط می توانیم از اشتباهات خود درس بگیریم.  با شناخت اشتباهات، تعیین منشأ و ریشه آنها و اصلاح آنها.  انسان‌ها می‌توانند بیشتر از اشتباهات خود بیاموزند تا از اعمال درست دیگران.

بوروکرات کسی است که قدرت نه گفتن را دارد اما قدرت بله گفتن را ندارد

محدودیت دسترسی کامل به این مقاله

نمایش کامل این محتوا برای کاربران رایگان افزونه انجام می شود.

به عنوان کاربر رایگان افزونه ثبت نام کنید. سریع و رایگان و کافی است یک نام کاربری و رمز عبور برای خود تعریف کنید.

با ثبت نام به عنوان کاربر رایگان، به دروس مختلف (از جمله: استعدادیابی، سبک زندگی، هوش کلامی، افعال پرکاربرد انگلیسی، مهارت های ارتباطی و پاراگراف فارسی) دسترسی خواهید داشت.

در صورت تمایل می توانید برخی از درس های کاربری رایگان افزونه را مشاهده کنید.

اگر با فضای افزونه آشنایی ندارید و دوست دارید بیشتر در مورد افزونه بدانید، می توانید نظرات دوستان افزونه را در مورد افزونه مطالعه کنید و ببینید آیا این افزونه برای شما مناسب است یا خیر. این افراد کسانی هستند که برای مدت طولانی با مکمل بوده و آن را به خوبی می دانند:

کتاب های راسل آکوف

عكاف كتابهاي زيادي نوشته و طيف وسيعي از موضوعات را در آثارش پوشش داده است. از تحقیق در عملیات و بازآفرینی سازمان گرفته تا خاطرات و داستان ها.

در میان کتاب های بسیار او کتابی درباره سیستم های هدف گرا معرفی کرده ایم.

تلفظ صحیح نام راسل آکوف

در زبان انگلیسی، Ackoff به صورت اكاف تلفظ می شود. اما از آنجایی که در سال‌های اول آشنایی ایرانیان با او اینترنت رواج نداشت، اساتید و پژوهشگران دانشگاه حدس زدند که تلفظ صحیح این کلمه «ایکاف» است. می توان گفت امروزه استفاده از هر یک از این دو تلفظ صحیح است. اکاف تلفظ واقعی است و ایکاف اصطلاحی اشتباه است که به دلیل اعتبارش نمی توان به کاربرد آن ایراد گرفت.

اگر به بحث اسامی و تلفظ آنها علاقه دارید، پیشنهاد می کنیم سیاست تکمیلی نوشتن نام نویسندگان و نام های خاص را مطالعه کنید.

شما هنوز در این بحث مشارکت نکرده اید.

برخی از دوستان دیگر که به این درس علاقه دارند:

سفارشی که متمم به شما پیشنهاد می کند مطالب مجموعه تفکر سیستمی را مطالعه کنید:

چند مقاله پیشنهادی از مکمل:

یک سری مطالب در زمینه تفکر سیستمی