به زبان ساده | شکل جدیدی از آموزش در مکمل


به زبان ساده

به زبان ساده

در ضمیمه قصد داریم به زودی سبک جدیدی از درس ها و مطالب را به مجموعه فعلی اضافه کنیم. محتوایی که دارای برچسب “زبان ساده” خواهد بود.

دروس ارائه شده به زبان ساده با زبان رسمی و تخصصی متمم اندکی متفاوت خواهد بود و به زبانی ساده تر و با لحنی سبک تر تدوین می شود.

انگیزه های گوناگون ما را بر آن داشته تا این شکل از تدوین و ارائه دروس را در برنامه متمم قرار دهیم که در ادامه می توانید برخی از آنها را بخوانید:

فرهنگ لغت جایگزین

حتما برای شما هم پیش آمده که برای آشنایی با معنای برخی اصطلاحات به دیکشنری های عمومی یا تخصصی مراجعه کنید. وقتی صحبت از دیکشنری ها می شود، به دنبال یادگیری عمیق یک موضوع یا مفهوم نیستید. شما فقط می خواهید آن مفهوم را به ساده ترین شکل ممکن بشناسید.

آنچه در متمم به عنوان «زبان ساده» ارائه شده است، بیشتر شبیه «شکل مبسوط تعاریف در واژه نامه» است تا «شکل اختصاری یک درس طولانی».

طبیعتا هم از نظر دقت و دقت و هم وسواس علمی کمی از استاندارد سخت گیرانه متمم فاصله می گیریم و خود را به عرف فرهنگ لغت نزدیک می کنیم.

آشنایی غیر تخصصی با مفاهیم

به چیزی مانند تحقیقات بازار فکر کنید.

بین کسی که می‌خواهد کارشناس تحقیقات بازار شود و کسی که به سادگی می‌خواهد بداند تحقیقات بازار درباره چیست، تفاوت وجود دارد.

همین امر را می توان در مورد موضوعات و اصطلاحات دیگری مانند مدیریت ارتباط با مشتری، عزت نفس، مردم نگاری دیجیتال، افسردگی، انسان شناسی و بازی سازی نیز گفت.

کسانی که می خواهند با یک موضوع در سطح حرفه ای آشنا شوند باید مجموعه ای از دروس را بخوانند و تمرینات مختلفی را انجام دهند. اما اگر کسی بخواهد معنای این اصطلاحات را در مکالمات روزمره بداند، مجبور نیست وارد بحث‌های پیچیده و اما و اگرهای متخصصان شود.

اساساً نوعی یادگیری غیرتخصصی وجود دارد که همه ما خارج از حوزه تخصصی و فعالیت خود به آن نیاز داریم و مکمل قصد دارد به این نیاز به طور جدی‌تری رسیدگی کند.

مفاهیم را برای کسانی که پیش نیاز لازم را ندارند توضیح دهید

به چیزی مانند تقسیم بازار فکر کنید.

برای درک واقعی تقسیم بندی بازار، باید ارزش آفرینی را درک کنید. اصول بازاریابی (مانند نیازها و خواسته ها) را درک کنید. با اطلاعات جمعیتی آشنا باشید و بدانید رفتار مشتری به چه معناست.

این دانش – حداقل با معیار مکمل – به معنای صرف ده ها ساعت است.

اما اگر این پیش نیازها را ندارید و همچنان نیاز به آشنایی با تقسیم بندی بازار در چند جمله دارید، مناسب است که متمم پاسخ شما را ارائه دهد. در واقع، حتی اگر بر اساس یک تعریف ساده شده و احتمالاً نادرست باشد، ترجیح ما این است که شما تعریف نادرست مکمل را بخوانید. زیرا شما می دانید و ما می دانیم که مکمل تعهد دارد که سادگی ما به گمراه کننده بودن نزدیک نمی شود.

تصمیم به مطالعه دروس

گاهی اوقات دوستان مکمل می خواهند در مورد مطالعه درسی تصمیم بگیرند. مثلا می خواهند بدانند آیا مجموعه دروس گیمیفیکیشن برایشان مفید است یا خیر؟

این دوستان بدون استفاده از دروس ساده، گاهی اوقات مجبورند چند ساعت وقت بگذارند تا بفهمند موضوع بحث چیست و آیا چنین بحثی برای آنها مفید است یا خیر.

اما درس های «زبان ساده» می تواند نقطه شروع خوبی برای آشنایی اولیه و تصمیم گیری باشد.

هموارسازی مسیر یادگیری

در دوره های تکمیلی مراجع داخلی زیادی وجود دارد. به عنوان مثال، ممکن است در وسط یک درس استراتژی در مورد برندسازی صحبت کنیم یا در وسط یک درس مکالمه تلفنی از هوش هیجانی صحبت کنیم.

اینکه بخواهید فعلاً درس فعلی را رها کنید و به سراغ درس دیگری بروید که ده ها مرجع در آن وجود دارد، ممکن است شما را در دام مطالعه گیر بیاندازد و پس از مدتی انرژی و انگیزه پیگیری درس اصلی خود را از دست بدهید. دادن.

باید مفاهیم مرتبط اما خارج از موضوع را به زبان ساده توضیح دهیم تا از موضوع اصلی دور نشوید و عبارات کلیدی برایتان ناآشنا باقی نماند.

مطالعه سرگرمی

مطالعه بخش قابل توجهی از دروس تکمیلی به دلیل جدی بودن موضوع، عمق توضیحات و رعایت وسواس علمی نیاز به دقت و تمرکز بالایی دارد.

معمولاً دوستان مکمل تمایل دارند بخشی از وقت روزانه خود را با مکمل بگذرانند، اما ویژگی های ذکر شده کار را برایشان سخت می کند.

ما به طرق مختلف به این نیاز پاسخ داده ایم. مطالبی که به عنوان زنگ تفریح ​​و پاراگراف فارسی ارائه می شود در این دسته قرار می گیرند. سایت «همراه با مکمل» اساساً به همین منظور تأسیس شد.

مجموعه ای از دروس «زبان ساده» می تواند پاسخ جدیدی به این نیاز باشد. فرصتی برای یادگیری زودهنگام و آشنایی با مفاهیم، ​​بدون نیاز به تمرکز و انرژی زیاد.

در بحث شرکت کنید

با توجه به اینکه این سبک جدید داستان گویی هنوز شروع نشده است، طبیعتاً ممکن است ترجیح دهید برای دیدن اولین نمونه ها منتظر بمانید.

از طرفی شاید شما یکی از هزاران عزیزی باشید که این دغدغه را داشته اند و قبلا هم چنین نیازی را احساس کرده اند. در این صورت ممکن است بخواهید از همان ابتدا ایده ها و انتظارات خود را با ما در میان بگذارید تا این سبک نوشتاری به شکلی مناسب و پخته تر فرموله شود.

شما هنوز در این بحث شرکت نکرده اید.

چند پیشنهاد از مکمل: