شروع یک کسب و کار مشکلات شباهت بین شرکا و یک تیم کارآفرینی همگن


تمرین کنید و در بحث ها شرکت کنید کارآفرینی کاربر خاص خاص

شباهت بین شرکا و تیم کارآفرینی

بسیاری از پروژه های کارآفرینی برای کسانی که شباهت دارند، کلیدی هستند. این شباهت ها می تواند در جنسیت، محل تولد، سابقه تحصیلی، سن، تخصص یا سابقه کار باشد.

به عنوان مثال، اغلب می بینیم که دو یا چند دانشجو (مانند مدیریت یا نرم افزار) تصمیم به راه اندازی یک استارتاپ می گیرند و فکر می کنند که یک رشته تحصیلی و تخصص مشترک می تواند رمز موفقیت آنها باشد.

یا خیلی وقت ها پیش می آید که افرادی را می بینیم که کم و بیش هم سن و سال هستند، با هم شریک می شوند و کسب و کاری راه می اندازند.

این پدیده ای است که می تواند باشد یک تیم همگن تشکیل دهید به نام، مزایا و معایبی دارد. اما اکثر مطالعات نشان می دهد که معایب آن بیشتر از مزایای آن است (+).

در این درس ابتدا در مورد مزایای یک تیم همگن صحبت خواهیم کرد. این مزیت ها همان طلسم های فریبنده است شباهت بین شرکا که باعث می شود از تشکیل یک تیم همگن استقبال کنند.

در ادامه به مشکلات درازمدت یک تیم همگن می پردازیم و در پایان به این نکته اشاره می کنیم که تفاوت و تنوع همیشه و همه جا خوب نیست و شرکا باید در برخی زمینه ها شبیه هم باشند.

مزایای یک تیم همگن با اعضای مشابه

به نظر می رسد یک تیم همگن حداقل در کوتاه مدت مزایای زیادی دارد.

اولین مزیت این است که تشکیل یک تیم همگن آسانتر و سریعتر است. فرض کنید چندین دانشجوی MBA می خواهند با هم یک کسب و کار جدید راه اندازی کنند. تشکیل یک تیم موسس بسیار ساده به نظر می رسد. تنها کاری که آنها باید انجام دهند این است که به اطراف کلاس نگاه کنند و ببینند که دوست دارند با چه کسی شریک شوند. از نظر آنها برگزاری چند جلسه و هماهنگی های اولیه برای تصمیم گیری برای راه اندازی کسب و کار کافی به نظر می رسد.

اما حالا فرض کنید این افراد تصمیم دارند فردی با تخصص مدیریت مالی یا برنامه نویسی را به تیم خود اضافه کنند یا به این نتیجه برسند که می خواهند فردی ده تا بیست سال بزرگتر از خود را پیدا کنند و به عنوان مدیرعامل شرکت خود منصوب شوند. کردن.

واضح است که انتخاب چنین افرادی بسیار سخت و چالشی جدی خواهد بود.

یک تیم همگن مزایای دیگری نیز دارد. مثلا یک رابطه کاری بهتر است در یک تیم همگن شکل بگیرد. شباهت ها بدون شک باعث ایجاد یک زبان مشترک می شود و یک زبان مشترک باعث می شود که یک رابطه کاری سریعتر کار کند. در یک تیم همگن به نظر می رسد که همه آماده شروع کار هستند و می توان به سرعت فعالیت را کلید زد.

تمرین کنید و در بحث ها شرکت کنید

چه تجربه ای از نظر شباهت ها و تفاوت های بین شرکا داشته اید؟ آیا واقعاً تفاوت ها را همیشه و بدون قید و شرط مفید یافته اید؟ یا به نظر شما تفاوت ها حدی دارد و اگر اختلاف زیاد شود می تواند مخرب و مضر باشد؟

شما هنوز در این بحث شرکت نکرده اید.

برخی از دوستان تکمیلی که به این درس علاقه دارند:،،،،

دستوری که این مکمل به شما پیشنهاد می کند برای خواندن مجموعه کارآفرینی و شروع یک کسب و کار جدید:

چند پیشنهاد از مکمل:

مجموعه محتوای کارآفرینی و کسب و کار جدید