مدیر در نقش مربی | بررسی و خلاصه یک مقاله مهم


تمرین کنید و در بحث ها شرکت کنید مربیگری کاربر خاص خاص

مدیر در نقش مربی

در درس کوچینگ به انواع کوچینگ اشاره کردیم. به عنوان مثال، ما در مورد کوچینگ اجرایی، کوچینگ رهبری، کوچینگ سلامت و کوچینگ زندگی صحبت کردیم.

در بسیاری از انواع مربیگری، فرض بر این است که مربی این را به عنوان «شغل» خود انتخاب کرده است. یعنی عمرش در جلسات مربیگری می گذرد. اما این همیشه و همه جا نیست.

گاهی اوقات فعالیت رسمی و عنوان شما چیز دیگری است. اما در کنار آن (یا در لایه پایین) شما در حال مربیگری هستید. اصطلاح مدیر در نقش مربی یا مدیر به عنوان مربی به چنین وضعیتی اشاره دارد.

معلوم است که کار مدیر مدیریت است. از مدیر انتظار می رود که اهداف کلی شرکت یا سازمان را تعریف کند و همه کارکنان را برای دستیابی به آن اهداف بسیج کند. اما مدیر می تواند نقش دیگری ایفا کند. او می تواند نقش «مربی» را برای همکارانش بازی کند.

بعید است که در شرح وظایف یک مدیر به صراحت آمده باشد که «شما باید همکار باشید». اما به نظر می رسد مدیری که بتواند چنین نقشی را به درستی ایفا کند از ظرفیت نیروی انسانی سازمان نهایت استفاده را خواهد برد.

همین باور باعث شده در سال های اخیر کتاب های متعددی با عنوان های «مدیر در نقش مربی» و «رهبر در نقش مربی» منتشر شود.

کتاب مدیر در نقش مربی

مدیر در نقش (نوشته جنی راجرز)، فرهنگ مربی (نوشته آندریاس فون در هیث)، رهبر در مربی (نوشته مری دی هیکس)، و مدیر در مربی (نویسنده ویلیام هندریک) تنها چند مورد هستند. مثال ها. که به این موضوع پرداخته اند.

مرور یک مقاله کلاسیک در مورد “مدیر در نقش مربی”

بحث «مدیر در نقش مربی» بسیار گسترده است و همانطور که می بینید صدها صفحه در این باره نوشته شده است. طبیعتا بررسی ابعاد مختلف این موضوع نیازمند زمان بیشتری است. اما در این درس می خواهیم یکی از اولین مقالاتی که به این موضوع پرداخته است را مرور کنیم.

یک مقاله را نمی توان به طور قطعی «قدیمی ترین مقاله» اعلام کرد. چون گاهی نویسندگان از کلمه مدیر و مربی استفاده نمی کنند. اما محتوای مقاله آنها مرتبط است. اما حداقل می توانیم بگوییم که مقاله قدیمی تری در ضمیمه پیدا نکردیم که به این موضوع بپردازد.

اگر می‌پرسید چرا باید یک مقاله کلاسیک و قدیمی بخوانیم، می‌توانید در مورد اهمیت خواندن کتاب‌های قدیمی درس بگیرید. آنجا توضیح داده ایم که خواندن کتاب های قدیمی چه فایده ای دارد. تقریباً همه اینها در مورد خواندن یک مقاله قدیمی و کلاسیک صدق می کند:

[ اهمیت خواندن کتاب‌های قدیمی ]

بررسی مقاله مدیر چگونه نقش مربی را ایفا می کند؟

بحث این مقاله به اینجا ختم نمی شود.

نویسندگان پس از تشریح موانع تقویت فرهنگ مربیگری در سازمان توضیح می دهند که «در چه شرایطی یک مدیر می تواند در نقش مربی موفق شود و چنین مدیری چه ویژگی هایی دارد؟

اما از آنجایی که کتاب ها و مقالات دیگری دقیقا در پاسخ به این سوال نوشته شده است، این قسمت از مقاله را در دوره ای جداگانه به همراه نظرات سایر کارشناسان می خوانیم و بررسی می کنیم.

تمرین کنید و در بحث ها شرکت کنید

آیا مدیری را دیده اید و می شناسید که صراحتاً یا ضمنی بخواهد نقش مربی را برای زیردستان خود بازی کند اما موفق نشده باشد؟ چه چیزی او را ناموفق کرد؟

آیا مدیری را می شناسید که جدا از سمت مدیریتی سنتی، توانسته باشد برای یک یا چند نفر از همکاران خود نقش مربی را ایفا کند؟ چه ویژگی ها، توانایی ها و رفتارهایی باعث موفقیت آن شده است؟

شما هنوز در این بحث شرکت نکرده اید.

ترتیبی که ضمیمه برای مطالعه مطالب مجموعه کوچینگ پیشنهاد می کند:

چند پیشنهاد از مکمل:

مجموعه محتوای رشته مربیگری