پرکاربردترین کلمات انگلیسی در کتاب تفکر سریع و کند دانیل کانمن


کلمات رایج انگلیسی برای کاربران خاص

کتاب تفکر سریع و آهسته

علاقه مندان به تصمیم گیری و خطاهای شناختی باید با کتاب تفکر سریع و آهسته نوشته دانیل کانمن و آموس تورسکی آشنا باشند.

با توجه به تألیف این کتاب از دو دانشمند سرشناس در حوزه های تصمیم گیری و اقتصاد رفتاری، بسیاری از نویسندگان در کتاب های خود به آن اشاره می کنند و همین امر باعث شده تا این اثر بیش از پیش شهرت و اعتبار پیدا کند. آهسته. تدریجی

به همین دلیل بر آن شدیم تا کتاب تفکر سریع و آهسته را به عنوان نمونه متن انگلیسی در مجموعه #کلمات پرتکرار انگلیسی بررسی کنیم.

همانطور که انتظار می رفت، لیست پرکاربردترین کلمات در کتاب Thinking Fast and Slow با کلمات System و Decision شروع می شود. تکرار کلمه Decision قطعا عجیب نیست. از کلمه سیستم بسیار استفاده می شود زیرا کانمن در این کتاب مدل سیستم یک و سیستم دو را در تصمیم گیری شرح داده است. لیست ما با کلمه Questionnaire به پایان می رسد.

با چنین فهرستی چه می توان کرد؟

ساده ترین راه برای استفاده از این لیست این است که کلمات آن را بخوانید و ببینید چند درصد از آنها را می شناسید. البته اگر کمی با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید، احتمالا بیشتر این لغات را می دانید و ناآگاهی شما از چند نفر فراتر نخواهد رفت.

دومین کاری که می توانید انجام دهید این است که ببینید کدام کلمات در واژگان فعال شما نیستند. یعنی معنی آن را می دانید اما کمتر از آن استفاده می کنید (این مفهوم را در درس لغت توضیح داده ایم).

بررسی جایگاه کلمات در این جدول نیز جالب است. به عنوان مثال، کلمه Individual بسیار بالاتر از سازمان قرار می گیرد، که به ما یادآوری می کند که رویکرد کانمن به تصمیم گیری بیشتر فردی است تا سازمانی.

انگیزه دیگر ما برای تهیه چنین لیست هایی این است که اگر علاقه ای به مطالعه نسخه انگلیسی کتاب ها ندارید، ترس شما از کتاب کاهش می یابد و انرژی و انگیزه بیشتری برای مطالعه آنها پیدا می کنید.

[ مطالعهٔ بیشتر: کاربردهای فهرست کلمات پرتکرار در کتاب‌ها ]

لغات پرکاربرد در کتاب تفکر تند و کند

شما هنوز در این بحث مشارکت نکرده اید.

سفارشی که متمم برای مطالعه مطالب سری واژه های پرکاربرد کتاب ها به شما پیشنهاد می کند:

چند مقاله پیشنهادی از مکمل:

مجموعه ای از مطالب در زمینه واژه های پرکاربرد در کتاب ها