حکایت من و همه بزرگان | نلسون دامیل


صفحه معرفی کتاب

چند سال پیش همایش مدیریت در تهران برگزار شد.

مسئول برگزاری همایش – که در یکی از بزرگترین سالن های تهران برگزار شد – پشت تریبون رفت. وی سخنان خود را با تشکر از زحمات نمایندگان مجلس در برگزاری این جلسه آغاز کرد.

سپس در حالی که به ردیف اول صندلی ها نگاه می کرد و لبخند می زد، از معاون وزیر علوم تشکر کرد که اگر این جلسه را برگزار نکرد. وزیر ارشاد و وزیر کشور از دیگر مسئولانی بودند که از آنها قدردانی شد.

لیست طولانی تشکر و قدردانی حدود ده دقیقه به طول انجامید و مراسم ادامه یافت.

میهمانان پس از اینکه متوجه جدی بودن برنامه شدند، بسیار با دقت بیشتری نسبت به قبل به سخنرانی ها گوش دادند.

سالن به قدری بزرگ بود که بسیاری از شرکت کنندگان نمی توانستند چهره مهمانان ردیف اول را تشخیص دهند و متوجه نبودند که هیچ یک از افراد مورد تقدیر در جلسه حضور ندارند. و هیچکس توجه نکرد که نقش معاونت علوم فقط حمایت از دانشگاه ها بوده وگرنه اگر نبودند مراسمی با حضور دانشگاهیان برگزار نمی شد. نقش وزیر ارشاد این بود که کتابی را به شرکت کنندگان در جلسه هدیه دهد و آن کتاب مجوز انتشار خود را از وزارت ارشاد دریافت کرده بود.

آن جلسه و آن سخنرانی نمونه‌ای از ده‌ها و صدها سخنرانی و نشست در سراسر جهان است که در آن مردم با بیانی هوشمندانه، روایتی فریبنده از وقایع ارائه می‌دهند.

اگر کتاب Blood of Misfortune را خوانده باشید، می دانید که این روش در بین معروف ترین استارت آپ های دنیا رواج داشته است. به عنوان مثال، الیزابت هلمز اغلب از نگرش مثبت مدیران شرکت های بزرگ تجهیزات پزشکی و دارویی تشکر می کرد. او این اصطلاح را کاملاً کلی و بدون معنای خاص به کار می برد، اما مخاطبان احساس کردند که ترانوس از حمایت بین المللی گسترده ای برخوردار است و متقاعد شده اند که روی هلمز بیشتر سرمایه گذاری کنند.

نمونه هایی از این نوع رفتارها بسیار زیاد است و به نظر نمی رسد محدود به چند سال اخیر باشد.

نلسون دمیل کتابی به نام آتش وحشی دارد. او در صفحه اول کتابش به زیبایی چنین رفتارهایی را به سخره گرفته است. قبلا چند نمونه از متن معرفی کتاب را خدمت شما عزیزان قرار داده ایم.

این متن را نیز می توان در آن مجموعه گنجاند. اما طول و نوع محتوای آن ما را بر آن داشت تا مقدمه نلسون دومیل را در متنی جداگانه منتشر کنیم.

توضیح اینکه متاسفانه ما به نسخه اصلی کتاب دومیل دسترسی نداشتیم و این متن را از زندگی متون نقل می کنیم:

محدودیت در دسترسی کامل به این محتوا

نمایش کامل این مطالب برای کاربران رایگان متمم انجام می شود.

ثبت نام به عنوان یک کاربر مکمل رایگان، سریع و رایگان کافی است یک نام کاربری و رمز عبور برای خود تعریف کنید.

با ثبت نام به عنوان کاربر رایگان به دوره های مختلف (از جمله: استعدادیابی، سبک زندگی، هوش کلامی، افعال پرکاربرد انگلیسی، مهارت های ارتباطی و پاراگراف های فارسی) دسترسی خواهید داشت.

در صورت تمایل می توانید تعدادی از درس های کاربری رایگان مکمل را مشاهده کنید.

اگر با فضای مکمل آشنایی ندارید و دوست دارید در مورد مکمل بیشتر بدانید، می توانید نظرات دوستان مکمل را در مورد مکمل مطالعه کنید و ببینید آیا مکمل برای شما مناسب است یا خیر. اینها افرادی هستند که برای مدت طولانی از مکمل استفاده کرده اند و آن را به خوبی می دانند:

شما هنوز در این بحث شرکت نکرده اید.

برخی از دوستان تکمیلی که به این درس علاقه دارند:،،،،

چند پیشنهاد از مکمل: