مدیران چه می کنند؟ نگاهی به رفتار و برنامه مدیران


تمرین کنید و در بحث شرکت کنید مبانی رفتار سازمانی برای کاربران خاص

نگاهی به رفتارها و برنامه روزانه مدیران

در درس آخر (تعریف وظایف مدیریت و مدیر) با کتاب مدیریت نوشته هنری مینتزبرگ آشنا شدیم.

دیدیم که مینتزبرگ مدیریت را تعریف کرد و وظایف مدیران را در آن کتاب بررسی کرد. اما برای این منظور تنها به بحث ها و تحلیل های نظری اکتفا نکرده و با حضور در محل کار مدیران به رصد میدانی فعالیت های آنان پرداخته است.

یکی از مهم ترین نتایجی که مینتزبرگ به دست آورده و در کتابش ارائه شده است این است که رفتار و فعالیت مدیران در دنیای واقعی با آنچه بسیاری از ما فکر می کنیم و انتظار داریم متفاوت است.

رفتار و برنامه مدیران – انتظارات و واقعیت ها

احتمالاً دیده اید که معمولاً چنین مقایسه هایی با عنوان Fact vs. Fiction یا Facts vs. Myths مطرح می شود.

مینتزبرگ نیز از عنوان مشابهی استفاده می کند: واقعیت در مقابل فولکلور (حقایق در مقابل آنچه در ذهن مردم و زبان رایج رایج است).

او در ابتدای فصل جمله ای آورده است که فضای واقعیت را به خوبی در برابر انتظارات ایده آل ما قرار می دهد: من نمی خواهم آن را به خوبی انجام شود. فقط برای من مهم است که تا سه شنبه انجام شود!

جمله اول (انجام کارها به خوبی و درستی) چیزی است که در کتاب ها و کلاس ها می شنویم و می خوانیم; اما فریادی که در جلسات و دفاتر مدیران می شنویم معمولاً جمله دوم است (به هر قیمتی باید به مهلت برسیم).

مینتزبرگ توضیح می دهد که تصویر رویایی از مدیریت که بسیاری از افراد در ذهن خود دارند، یعنی فردی مانند رهبر اکستر یا فردی مرتب و اتوکشیده پشت میز مدیریت، با آنچه در دنیای واقعی اتفاق می افتد بسیار متفاوت است.

در دنیای واقعی چنین نظم و شرایطی که کاملا تحت کنترل مدیر باشد وجود ندارد.

اگر به فعالیت های روزمره مدیران نگاهی بیندازید، می بینید که فعالیت آنها اغلب با بی قراری و تلاطم، مشکلات مختلف و البته وقفه های مکرر همراه است.

مینتزبرگ همچنین توضیح می‌دهد که سخنان و گزارش مشاهدات او برای کسی که حتی برای یک روز در یک پست مدیریتی کار کرده است، تازگی ندارد. اما اگر فردی چنین موقعیتی را تجربه نکرده باشد، ممکن است از این توضیحات متعجب و متعجب شود.

در اینجا برخی از توصیفات مینتزبرگ آورده شده است:

محدودیت در دسترسی به مجموعه رفتار سازمانی

دسترسی کامل به مجموعه درس های رفتار سازمانی برای اعضای ویژه متمم در نظر گرفته شده است.

تعداد درس: 43

دانشجویان این دوره: 5080 نفر

تمرینات ثبت شده: 3945 مورد

با عضویت تکمیلی ویژه، علاوه بر دسترسی به درس رفتار سازمانی، به موضوعات مختلف دیگری نیز دسترسی خواهید داشت که در اینجا مشاهده می کنید:

لیست دروس تکمیلی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید نظرسنجی‌های ما نشان داده است که در بین دوستان اضافی، کسانی که به رفتار سازمانی علاقه‌مند بودند نیز برای مطالعه دوره‌های زیر وقت گذاشته‌اند:

شخصیت شناسی کار تیمی مذاکره مدیریت تعارض

مهارت های ارائه هنر بیان گزارش نوشتن تصمیم گیری

مشاوره مدیریت تحلیل تعامل کوچینگ

مسیر شغلی خود شناخت

دوره MBA (مطالعه منظم همه دروس)

اگر با فضای افزونه آشنایی ندارید و دوست دارید بیشتر در مورد افزونه بدانید، می توانید نظرات دوستان افزونه را در مورد افزونه مطالعه کنید و ببینید آیا این افزونه برای شما مناسب است یا خیر. این افراد کسانی هستند که برای مدت طولانی با مکمل بوده و آن را به خوبی می دانند:

تمرین کنید و در بحث شرکت کنید

تجربه شما از سخنان مینتزبرگ چیست؟ آیا مثالی برای نکاتی که ایشان بیان کرد دارید؟

آیا نکات دیگری وجود دارد که بخواهید به توضیحات مینتزبرگ اضافه کنید؟

آیا در پست مدیریت مواردی را به خاطر دارید که توانسته اید از توضیحات و محدودیت هایی که مینتزبرگ توصیف کرده است فاصله بگیرید؟ یا شما هم مثل او این موارد را جزئی از ماهیت شغل مدیریت می دانید؟

شما هنوز در این بحث مشارکت نکرده اید.

برخی از دوستان دیگر که به این درس علاقه دارند:

دستوری که متمم برای مطالعه مطالب مجموعه مبانی رفتار سازمانی به شما پیشنهاد می کند:

چند مقاله پیشنهادی از مکمل:

مجموعه ای از مقالات در زمینه مبانی رفتار سازمانی