انکر تکست چیست؟ | اهمیت انکر تکست در سئو


سئو چیست؟ تمرین کنید و در بحث ها شرکت کنید کاربر خاص خاص

انکر تکست چیست؟

Anchor text موضوعی ساده اما مهم در سئو سایت است که می تواند نقش مهمی در افزایش اثربخشی لینک بیلدینگ داخلی داشته باشد.

اما مشکل اینجاست که برخی از سایت ها این موضوع ساده را آنقدر پیچیده کرده اند که فقط بقیه معادله دیفرانسیل چند متغیره (+) را طراحی می کنند. این باعث می شود برخی از تازه کارها در سئو از این بحث ساده ترسیده و احساس کنند که با موضوعی دشوار و نامفهوم روبرو هستند.

در این درس ابتدا به این سوال می پردازیم که انکر تکست چیست؟ و سپس انواع انکر تکست بررسی می کنیم. در اینجا چند نکته در مورد انکر تکست بر اساس تجربه ما در زمینه مکمل در طول سالیان ارائه شده است.

این را در نظر داشته باشید و در نظر داشته باشید که این موضوع نیز مانند بسیاری از موضوعات مرتبط با سئو، فاقد یک مقاله مشخص و یک جمله مشخص است و ممکن است تجربه افراد دیگر با آنچه که در اینجا در ضمیمه بحث می کنیم باشد. ما می توانیم متفاوت باشیم.

انکر تکست چیست؟

به عنوان یک تعریف ساده و کمی نادرست، می توان گفت که هر متن قابل کلیکی که در وب می بینید و شما را به صفحه دیگری هدایت می کند، یک متن لنگر است.

به چند جمله اول این درس نگاه کنید. عبارات “SEO” و “Internal Linking” و همچنین علامت “+” نمونه هایی از anchor text هستند. انکر تکست ها مانند برچسب هایی هستند که روی یک لینک قرار می گیرند.

اگر در حال خواندن متن در مرورگرهای دسکتاپ خود هستید، معمولاً هنگامی که نشانگر ماوس را روی متن‌های لنگر می‌کشید، پیوندی به آن‌ها در پایین مرورگر ظاهر می‌شود. بنابراین شما همچنین می توانید بدون کلیک بر روی انکر تکست متوجه شوید که متن لنگر شما را به کدام صفحه یا URL هدایت می کند.

شما معمولا گزینه های بسیار متنوعی از انکر تکست دارید، و اینجاست که چالش انکر تکست مطرح می شود.

فرض کنید می خواهیم بگوییم: یکی از تمرین های اساسی برای نوشتن، رونویسی متن دیگران است و تصمیم داریم رونویسی مطالب را به درسی که در متمم برای آن در نظر گرفته ایم، پیوند دهیم.

گزینه های زیر را ببینید:

  • یکی از تمرین های اساسی برای نوشتن، رونویسی متن دیگران است
  • یکی از تمرین های اساسی برای نوشتن، رونویسی متن دیگران است
  • یکی از تمرین های اساسی برای نوشتن، رونویسی متن دیگران است
  • یکی از اولین تمرینات برای نوشتن، رونویسی متن دیگران است (این درس در ضمیمه)
  • یکی از اولین تمرین ها برای نوشتن، رونویسی متن دیگران است (+)

همانطور که می بینید گزینه های متعددی برای ساده ترین شکل لینک دهی وجود دارد و بحث اهمیت انکر تکست و مفهوم آن و نقش انکر تکست در سئو از اینجا شروع می شود (البته «رونویسی متن» نیست. عبارت ارزشمند در سئو و ما فقط به آن ارجاع می دهیم نمونه ای را انتخاب کرده ایم).

اهمیت انکر تکست | چرا باید در انتخاب انکر تکست دقت کنیم؟

می دانیم که موتورهای جستجو به رهبری گوگل از ده ها سیگنال مختلف برای ارزیابی و رتبه بندی صفحات استفاده می کنند. یکی از این سیگنال ها انکر تکست است.

وقتی به صفحه ای لینک می دهید و از عبارت «دانلود فایل صوتی» در متن لنگر آن استفاده می کنید، موتورهای جستجو می توانند فرض کنند که محتوای آن صفحه به نوعی با «دانلود فایل صوتی» مرتبط است.

حدود یک یا دو دهه پیش، متن لنگر مهمتر از امروز بود. زیرا موتورهای جستجو به ابزارهای کمی مجهز بودند. اما اکنون که ابزارهای موتور جستجو (به ویژه گوگل) بسیار متنوع و قدرتمند شده اند، می توان گفت که متن لنگر یکی از ده ها سیگنال وجود دارد که در ارزیابی صفحات در نظر گرفته می شود.

پس همیشه هنگام لینک دادن به یک صفحه کمی فکر کنید و ببینید با انکر تکست چه پیامی به گوگل می دهید.

برای مثال، این دو عبارت را با هم مقایسه کنید:

گزینه اول ممکن است کمی منطقی تر به نظر برسد. اما از نظر سئو، گزینه دوم منطقی تر و موثرتر است. با انتخاب انکر تکست «درس قبلی» تقریباً هیچ پیام خاصی به گوگل و موتورهای جستجو ارسال نمی کنیم. اما با انتخاب انکر تکست «لینک سازی داخلی» مشخص می کنیم که محتوای آن صفحه در مورد چه چیزی بوده است.

انواع انکر تکست

انکر تکست ها به روش های مختلفی دسته بندی می شوند. برای اینکه بحثمان را بیهوده پیچیده نکنیم، سراغ دسته بندی های پیچیده و کم استفاده نمی رویم و به یک تقسیم بندی ساده اکتفا می کنیم:

در بحث شرکت کنید

چه تجربیات دیگری در استفاده از Anchor Text دارید؟

شما هنوز در این بحث شرکت نکرده اید.

برخی از دوستان تکمیلی که به این درس علاقه دارند:،،،،

ترتیب مکمل خواندن مطالب سری سئو چیست:

چند پیشنهاد از مکمل:

سری محتوای سئو چیست؟