بهترین ابزار برای تخمین ترافیک سایت چیست؟


ترافیک سایت را بررسی کنید

تخمین ترافیک وب سایت زنان برای تخمین ترافیک ورودی به یک وب سایت باید حدس های زیادی بزنند و قابل توجه است که بیشتر آنها اطلاعات نادرستی دارند. سوال این است که “برآورنده های وب سایت چقدر دقیق هستند؟” پاسخ این است: “آنها بسیار اشتباه می کنند، آنها فقط می توانند به شما ایده دهند که آیا ترافیک یک سایت صدها، هزاران یا میلیون ها بار است!”

در تجربه من، مطمئن ترین ابزار برای تخمین ترافیک یک وب سایت Similarweb است، اما SEMrush نیز می تواند گزینه خوبی باشد. فقط به خاطر داشته باشید که هیچ ابزاری وجود ندارد که بدون دسترسی به تجزیه و تحلیل سایت، ترافیک دقیقی را در اختیار شما قرار دهد.

ابزارهای ترافیک وب سایت – تجزیه و تحلیل واقعی ترافیک ارگانیک

مسئله 1: SEMrush

اگرچه این یک شرکت محلی در فیلادلفیا است و من واقعاً سخت کار می کنم تا آن را به یک ابزار عالی تبدیل کنم، SEMrush هرگز ابزار سئو مورد علاقه من نبوده است. من متوجه شده ام که به اندازه ابزارهای دیگر (مانند Majestic و Ahrefs) بک لینک پیدا نمی کند و واقعاً نیازهای من و همچنین برخی گزینه های دیگر را برآورده نمی کند. با این حال، فکر می‌کردم ارزشش را دارد که ببینم چقدر از برآورد ترافیک ارگانیک من برای وب‌سایت مشتری من استفاده می‌کند.

SEMrush

ترافیک ارگانیک مشتری ما در حدود 1200 در ماه تخمین زده می شود که بسیار بیشتر از ترافیک واقعی سایت است. همچنین کمپین های جستجوی پولی که ما انجام دادیم را از دست داد، که همه آنها حدود 1000 تا 2000 دلار در ماه بودند.

علاوه بر تحقیقات رقبا، می‌توانید از SEMrush برای تحقیقات کلمات کلیدی، بازاریابی محتوا، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و مدیریت کمپین استفاده کنید. SEMrush اساساً فروشگاه شما برای بهینه سازی رتبه بندی موتورهای جستجو و عملکرد وب سایت شما است.

این ابزار دارای طرح های اشتراک مختلفی است که با توجه به ویژگی های آنها متفاوت است. ارزان‌ترین طرح‌های تجاری آن‌ها از 119 دلار در ماه شروع می‌شود، SEMrush می‌تواند گران باشد، اما با توجه به طیف وسیعی از ویژگی‌هایی که دریافت می‌کنید، می‌توان گفت که این یک گزینه عالی است!

مسئله 2: مشابه وب

Similarweb یکی از محبوب ترین ابزارها برای ردیابی ترافیک سایت است. من از آن استفاده می کنم (نوار ابزار مرورگر آن را نصب کرده ام) و تخمین خوبی از ترافیک وب سایت می گیرد.

 ترافیک سایت را بررسی کنید

مسئله 3: جاسوسی

همچنین یک ابزار محبوب است و من گاهی اوقات سایت ها را با آن چک می کنم.

Spyfu

مسأله 4: احرف

تجزیه و تحلیل بازدید از سایت

برآورد Ahrefs از ترافیک وب سایت ارگانیک تنها 40 بازدید کم بود که بسیار چشمگیر است. بر کسی پوشیده نیست که من از طرفداران پر و پا قرص Ahrefs هستم و آن را بهترین ابزار سئوی موجود می دانم. به نظر می رسد که خزنده های آن دائماً پیوندهای بیشتری نسبت به هر ابزار دیگری که من تا به حال استفاده کرده ام پیدا می کنند و تخمین ترافیک آن را قابل استفاده می دانم. من متوجه شده ام که Ahrefs تمایل دارد ترافیک را حداقل به نصف کاهش دهد. در واقع، Ahrefs هرگز ادعا نکرده است که برآوردهای ترافیکی آن دقیق است. در واقع، تیم آنها به صراحت گفته است که چیزی به نام “حجم جستجوی دقیق” وجود ندارد. البته استفاده از این ابزار نیاز به یک حساب کاربری خاص دارد.

مسئله 5: الکسا

الکسا

الکسا یکی از قدیمی ترین ابزارهای رتبه بندی وب سایت است. بسیاری از SEO ها آن را یک ابزار مبتدی می دانند. اما من همیشه به الکسا به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای سئو نگاه می کنم. با وارد کردن آدرس سایت خود در نوار بالای سایت آنها و یا نصب افزونه مرورگر الکسا می توانید رتبه جهانی و ملی وب سایت مورد نظر خود را مشاهده کنید. هرچه رتبه پایین تر باشد، بازدید سایت بیشتر می شود.

الکسا، آمارهای دیگری مانند درصد بازدید سایت، کلیدواژه های برتر و تعداد لینک های دریافتی و…. همچنین شما را در صفحه جستجوی شما از هر سایتی نشان می دهد.

شماره 6: بررسی سایت

Sitechecker یکی دیگر از ابزارهای عالی تجزیه و تحلیل وب است که با تجزیه و تحلیل وب سایت شما در زمان و انرژی شما صرفه جویی می کند. برخلاف گوگل آنالیتیکس، Sitechecker به روز رسانی در زمان واقعی عملکرد وب سایت شما را در اختیار شما قرار می دهد.

با کمک این ابزار می توانید ترافیک وب خود را برای بهینه سازی آن تجزیه و تحلیل کنید. شما مهمترین معیارهای ترافیک وب سایت را دریافت خواهید کرد که برای بهینه سازی منابع شما مهم هستند.

این ابزار دارای طرح های اشتراک مختلفی است که با توجه به ویژگی های آنها متفاوت است. با این حال، یک دوره آزمایشی رایگان 7 روزه برای استفاده وجود دارد.

اینها ابزارهایی هستند که اگر بخواهم ترافیک یک سایت را تخمین بزنم با آنها مشورت خواهم کرد. Ahrefs گزینه خوبی است. Similarweb برای تعیین اینکه آیا یک سایت صدها، هزاران یا میلیون ها بازدید دارد خوب است. SEMrush مشابه Similarweb است، اما دارای برخی ویژگی های محتوای جالب است. Google Keyword Planner همچنین ایده های قابل استفاده برای تولید محتوا را در اختیار شما قرار می دهد. الکسا برای مشتریان کوچک و متوسطی که در تخمین ترافیک سایت با آنها کار می کنم بی فایده است.