شغل سئو و آینده آن در ایران چیست


اگر در زمینه سئو تازه وارد هستید، حتما از خود پرسیده اید که کار سئو چیست؟ و چه آینده ای در انتظار اوست؟ آیا با شغل سئوی اینترنتی می توان درآمد کسب کرد؟ پاسخ به این سوالات می تواند آینده شغلی شما را تحت تاثیر قرار دهد. در این مقاله در مورد شغل سئو و آینده آن صحبت کرده ایم تا بتوانید با دید بهتری این شغل را انتخاب کنید یا حتی آن را رد کنید. با ما بمان.

شغل سئو

کار سئو چیست؟

سئو به معنای بهینه سازی برای موتورهای جستجو است. یعنی فعالیت هایی انجام می دهیم که سایت ما در نتایج برتر موتورهای جستجو قرار گیرد. اگر بخواهیم شرح وظایف سئو را مورد بحث قرار دهیم، باید گفت که سئو به شاخه های مختلفی تقسیم می شود. برخی افراد متخصص در مسائل فنی و فنی سایت هستند! برخی دیگر در یکی از زمینه های سئو داخلی یا سئو خارجی عمیق شده اند! البته از یک سئوکار انتظار می رود که به این سه مورد تسلط داشته باشد اما در برخی شرکت ها برای هر مورد یک نفر را استخدام می کنند تا تمرکز بیشتری داشته باشد.

مشاغل سئو بسیار حساس هستند زیرا ما با الگوریتم های مختلف و نیازهای کاربر مرتبط هستیم. بهتر است آموزش های لازم را دیده باشید تا به دلیل انجام یک سری اشتباهات با مشکلی در سئوی سایت خود مواجه نشوید; اگر در ابتدای راه هستید و به دنبال آموزش سئو به زبان فارسی هستید، آموزش سئو مرتضی محرابی را به شما پیشنهاد می کنیم.

دستمزد سئو چقدر است؟

دستمزد سئوکار به خیلی چیزها بستگی دارد! با توجه به سطح دانش سئو (جونیور، میانی و ارشد) و اینکه کار از راه دور یا حضوری باشد، سئوکار حقوق متفاوتی دارد! اما به طور کلی و با توجه به موارد ذکر شده، فرد می تواند از 6 میلیون تومان تا 50 میلیون تومان از کار سئو درآمد کسب کند; اگرچه برخی از سئوکاران حدود صد میلیون تومان درآمد دارند، اما این درآمدها به راحتی بدست نمی آید و نیاز به تجربه زیاد و سابقه کاری درخشان دارد.

راه های کسب درآمد از سئو

مانند بسیاری از تخصص های دیگر، راه های زیادی برای کسب درآمد از سئو وجود دارد. برخی از افراد به عنوان کارمند در شرکت ها به عنوان متخصص سئو کار می کنند. برخی دوست دارند پروژه های سئو را شخصی کنند! برخی از افرادی که دانش کافی در این زمینه دارند با آموزش سئو و فروش بسته های سئو کسب درآمد می کنند. نگران کسب درآمد از تخصص سئو نباشید! اگر در سئو به سطح قابل قبولی برسید به درآمد هم خواهید رسید.

چالش شغلی سئو

شغل سئو چالش هایی دارد که گاهی اوقات با آن ها مواجه می شویم. برخی از این چالش ها به مسائل فنی و برخی به کارفرمایان و مسائل دیگر مربوط می شود! در زیر برخی از چالش‌هایی که هر سئو ممکن است با آن مواجه باشد آورده شده است:

  • انتظارات اشتباه کارفرما در مورد سئو
  • عدم تامین بودجه کافی توسط کارفرما برای گزارش
  • پرداخت نکردن به کارفرما برای تولید محتوای منحصر به فرد
  • بدون رتبه بعد از چندین ماه فعالیت
  • به روز رسانی الگوریتم ها
  • تحریم های گوگل
  • و…

آینده سئو

آینده سئو را می توان به وضوح پیش بینی کرد. سئو یکی از پردرآمدترین مشاغل دنیاست که با پیشرفت اینترنت و رشد کسب و کارها افراد بیشتری به وب سایت و سئو علاقه مند شده اند. در ایران نیز سئو بسیار پرطرفدار است و امروزه بسیاری از کسب و کارها به دنبال فعالیت در این زمینه هستند تا مشتریان بیشتری به دست آورند!

تفاوت سئو در ایران با سایر کشورها در بحث تحریم های خارجی و محدودیت های داخلی است! در حال حاضر بسیاری از سرویس ها و سایت های این حوزه برای ایران در دسترس نیستند و همچنین صحبت هایی در مورد حذف گوگل از دسترس دولت ایران است که هنوز مشخص نشده است! اما با وجود این موارد، علاوه بر موتور جستجوی گوگل، موتورهای جستجوی دیگری نیز وجود دارند! در هر صدایی، کاربران برای رفع نیازهای خود به موتورهای جستجو نیاز دارند. پس در هر صورت سئو و سئو کار نیاز است.

در ابتدای مطلب آموزش سئو فارسی را به شما پیشنهاد دادیم ( اینجا ) ; اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید و قصد دارید از منابع انگلیسی برای یادگیری سئو استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم آموزش سئوی برایان دین را ببینید.

در این مقاله سعی کردیم شما را با شغل سئو آشنا کنیم و در مورد آینده ای که باید از حوزه سئو انتظار داشته باشیم صحبت کردیم! با این مقاله، اکنون می توانید تصمیم بگیرید که آیا می توانید شغل سئو را انتخاب کنید یا خیر!